авак

Держпідприємство МВС “Спецсервіс” продало заарештований пісок за значно заниженими цінами.

Про це  стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 5 серпня, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, передає Корупція.Інфо з посиланням на УНН.
Ухвала Печерського суду винесена в рамках кримінального провадження за фактами розкрадання держмайна співробітниками МВС, яке прокуратура веде з травня цього року.


“У ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні установлено, що службові особи МВС України та підпорядкованого йому ДП "Спецсервіс“ вчинили розкрадання державного майна — річкового піску, що знаходився на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області. Знаючи, що ТОВ "Альянс будівельників України“ (далі — "АБУ“) готове купувати вказаний пісок за фактичною ринковою ціною 18 грн за тонну, службові особи цього державного підприємства у змові з службовими особами МВС України, з метою власного збагачення, вдались до наступного: через спотворені біржові торги продали пісок за мінімальною ціною (7,83 грн) підконтрольному їм суб’єкту підприємницької діяльності ТОВ "Буд Маркет Групп“; розпоряджаючись, від імені цього товариства, піском на власний розсуд, перепродали його ТОВ „АБУ“ за договором поставки № 1/12 від 15.12.2014 за 18 грн за тонну”, — йдеться у матеріалах суду.


Крім того, слідчі ГПУ зазначили, що аналізом руху грошових коштів по банківському рахунку ТОВ “Буд Маркет Групп” установлено, що останнє отримало від ТОВ “АБУ” в якості оплати за поставлений пісок грошові кошти в сумі 2 млн 950 тис. грн.


“Разом з тим, як вбачається з матеріалів кримінального провадження, фактично відвантаження піску ТОВ "АБУ“ та іншим суб’єктам господарювання здійснювалось під контролем службових осіб ДП МВС України "Спецсервіс“, а не ТОВ "Буд Маркет Групп“. При цьому вже після фактичного вивезення піску з місця його розташування службові особи ТОВ "Буд Маркет Групп“ дізнавались про те, скільки піску та кому було фактично відвантажено. Зазначене свідчить про умисні дії службових осіб ДП МВС України "Спецсервіс“ та МВС України, направлені на реалізацію піску за значно заниженими цінами та недоотримання у зв’язку з цим бюджетом грошових коштів”, — зазначено в ухвалі суду.

Як раніше повідомляли ЗМІ, з МВС зникла частина бурштину, вилученого у державного підприємства “Укрбурштин”. Зокрема, зникло 8 мішків із 104. У свою чергу ДП “Укрбурштин” заявив, що вимагає від МВС продемонструвати наявність та цілісність державного майна, а саме бурштину, об’ємом 2,5 тонни у присутності представників ЗМІ та громадськості.