У Дніпрі екстремали для свого відпочинку облюбували гранітний кар'єр, де стрибають у воду з обриву, і за літо лікарі були змушені рятувати кілька відпочиваючих.

Так, 20-річний Артур після злощасного стрибка з обриву на Червоному камені заново вчиться ворушити пальцями.

"Іноді плавати набридає, хочеться десь пострибати. Невдало відштовхнувся і погано увійшов в воду", – розповів він.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяв

Медики діагностували у хлопця забій шийного хребця, через який було паралізоване майже все тіло. Лише через кілька днів лікування хлопець знову відчув власні руки.

"Прогнози були нульові. Потім сказали, що у нього пальчики поворухнулися. Сказали, що це чудо", – розповіла бабуся травмованого хлопця Лідія Амброзайтес.

Лікарі замінили Артуру шийні хребці – йому поставили штучні, з титану. Спинний мозок, за словами медиків, не уражений, однак, щоб знову встати на ноги, його чекають роки реабілітації.

"Травма тяжка, і відновлення за термінами буде тривалим", – прогнозує Оксана Щитник, завідуюча неврологічним відділенням обласної лікарні №5.

З подібними травмами до неврології цієї лікарні щорічно надходять десятки осіб. Переважно це нирці з ушкодженнями шийного відділу хребта, і майже всі вони – приречені на інвалідність.

Тим часом на пляжі на Червоному камені, найпопулярнішому місці серед екстремалів, купатися заборонено, незважаючи на це, смертельні випадки і травми рятувальники реєструють регулярно.

Небезпечно тут і для звичайних любителів плавання – на дні кар'єру безліч арматури, а водолази знаходили тут велосипеди, мотоцикли і навіть карусель.
"З великою швидкістю летять в воду і не розуміють, що саме цими речами можуть завдати собі травму", – зазначив Максим Гриценко, начальник рятувально-водолазної служби.

Тим часом за два місяці літа на Дніпропетровщині загинули 30 осіб, семеро – травмовані. Більшість купалися в заборонених водоймах.