Сполучені Штати ввели обмеження для власників угорських паспортів у рамках своєї програми безвізового в’їзду, заявивши, що Будапешт не усунув уразливості в системі безпеки, які неодноразово згадувалися Вашингтоном. Про це повідомляє Politico.

Згідно з американською програмою безвізового режиму, громадяни країн, які ним користуються, можуть подорожувати до США з метою туризму або бізнесу на термін до 90 днів без візи, для чого їм потрібна лише так звана Електронна система авторизації подорожей (ESTA).

Як інформує видання, з вівторка термін дії ESTA для власників угорських паспортів скоротять з двох років до одного, і ESTA буде дійсна лише для одноразового використання.

За словами посла США в Будапешті Девіда Прессмана, “існують сотні тисяч паспортів, які були видані урядом Угорщини в рамках спрощеної програми натуралізації без суворих механізмів перевірки особи”.

Сполучені Штати звертали увагу Будапешта на цю “вразливість у сфері безпеки” під час різних адміністрацій, але, за словами Девіда Прессмана, уряд Угорщини прийняв рішення не вживати заходів для її усунення.

“Йдеться про вибір. Угорський уряд вирішив не розв’язувати цю проблему безпеки дотепер, що змусило Сполучені Штати відреагувати”, – резюмував Прессман.

Приходячи до влади у 2010 році, уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана здійснив значні політичні зміни, в результаті чого було надано громадянство етнічним угорцям за кордоном, включаючи Румунію, Словаччину та Україну. Його критики стверджують, що такі дії Орбана мали на меті підвищити його електоральні можливості.