Німеччина, незважаючи на нові безглузді заяви диктатора, й наді продовжуватиме всебічну підтримку України разом з поставками зброї

Про це заявила міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт й наголосила, що нові «ініціативи» путіна мають результатом ще більшу підтримку України з боку Європи, в тому числі й за допомогою постачання військової техніки.

«Наша відповідь є дуже послідовною і, найголовніше, рішучою і спільною: не буде жодних відхилень, ми будемо продовжувати підтримувати Україну в її мужній боротьбі й надалі», – заявила німецька міністр.

Вона також зазначила, що завдяки «кільцевому обміну» з низкою держав Україна може швидко отримати танки, які відразу можуть бути використані в бою. Політик також нагадала про збільшення поставок самою Німеччиною САУ Panzerhaubitze 2000 та РСЗВ, наступні поставки систем ППО – того, чого Україна потребує найбільше: захисту з повітря та артилерії.

До того ж, Ламбрехт наголосила й на «дуже великих успіхах» ЗСУ протягом останніх днів і тижнів, у тому числі завдяки допомозі Німеччини та Франції, а також відзначила те, якою «відчайдушною» була реакція на це москви, яка оголосила часткову мобілізацію та фейкові «референдуми»,.

«Для нас ці референдуми не матимуть жодного значення, це – територія України й такою залишатиметься», – заявила глава Бундесверу.

Водночас міністр наголосила, що метою союзників є допомога Україні, в тому числі військовою технікою, також в довгостроковій перспективі.

«Добре, що ми посилаємо чіткий сигнал: ця путінська реакція на успіхи України лише підбурює нас продовжувати підтримувати Україну», – підкреслила глава МО ФРН.

«Добре навчені та добре озброєні ЗСУ є кращою гарантією безпеки для України, але також і для нас», – заявила Ламбрехт, згадавши у цьому контексті проєкти з підготовки українських солдатів, у яких залучені обидві держави.

Додамо, що напередодні зі схожою заявою з трибуни Генеральної асамблеї ООН виступив і канцлер Німеччини Олаф Шольц

Канцлер ФРН підтвердив, що Німеччина та цивілізований світ не приймуть мир, який намагається нав’язати Україні та іншим держава-агресорка. 

«Якщо ми хочемо, щоб путінська війна закінчилася, то ми не можемо бути байдужими до того, чим вона закінчиться. Тому ми не приймемо мир, який диктує росія, і не приймемо жодних фіктивних референдумів. Ось чому Україна має бути здатною захистити себе від вторгнення росії»,- сказав глава уряду Німеччини.

До того ж, канцлер вкотре підкреслив, що росія повинна вивести свої війська з України. А Україна має повне право захищати власну цілісність, суверенітет і демократію, підкреслив він.

«путін відмовиться від своєї війни та своїх імперських амбіцій, лише якщо зрозуміє, що не зможе виграти цю війну», — заявив Шольц. За його словами, путін руйнує не тільки Україну, але й власну державу.

«Дії росії можна назвати лише одним словом – це чистий імперіалізм» – сказав німецький канцлер.

Водночас він назвав це «катастрофою не лише для Європи, але й для глобального мирного порядку, який є антитезою імперіалізму та неоколоніалізму».

Також варто зазначити, що у своїй промові політик пообіцяв Україні подальшу підтримку на всіх рівнях, включно з поставками зброї. Він також запевнив, що Україна може розраховувати на міжнародну підтримку у справі відбудови. Також Шольц повторив запрошення на експертну конференцію 25 жовтня в Берліні з відбудови України.

До вище зазначеного додамо й те, що канцлер наголосив на важливості однозначного засудження загарбницької війни росії у березні 141 зі 193 державою ООН. Водночас він звернув увагу на те, що дві найбільш густонаселені країни світу – Китай та Індія – утрималися.