Державне бюро розслідувань порушило кримінальну провадження проти екс-президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та екс-генпрокурора Віктора Шокіна через їх дій щодо нардепа Ігоря Мосійчука.  Про це депутат написав на своїй сторінці в Facebook.

За даними нардепа, відкрити справу зобов'язав суддя Шевченківського райсуду Києва А. М. Кіпчарскій.  Порошенко, Гройсмана і Шокіна підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем.

"Свою правову позицію я обгрунтовую рішенням Верховного суду України, яким визнано мій арешт, затримання та притягнення до кримінальної відповідальності поряд експертиз, однією з яких встановлено факт моєї тортури шляхом ненадання медичної допомоги, а також факт монтажу відео, яке Шокін демонстрував в стінах парламенту"  , – написав Ігор Мосійчук.

Нардеп має на увазі події 2015 року, коли його заарештували в стінах парламенту через підозри в корупції.

"Мені достеменно відомо, що 17 вересня 2015 президент України Петро Порошенко, екс-генпрокурор Віктор Шокін і екс-глава Верховної Ради Володимир Гройсман та інші особи перед засіданням Верховної Ради мали встручу, на якій обговорювалося питання залучення мене до кримінальної відповідальності, затримання і арешту  . Зазначені службові особи знали порядок розгляду клопотання про надання згоди на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності, але навмисне, попередньо домовившись, порушили процедуру привлеч  ня мене до кримінальної відповідальності ", – сказано в заяві Мосійчука.

Нагадаємо, в 2015 році тоді ще генпрокурор Віктор Шокін оприлюднив відео, на якому Мосійчук нібито отримує хабар.  Після цього нардепа затримали в будівлі парламенту.