День об'єднавчого Собору, 15 грудня, в ході якого був обраний глава єдиної української православної церкви, пропонують визнати Днем духовної єдності і зробити офіційним вихідним.

Відповідний законопроект №9407 був зареєстрований у понеділок, 17 грудня, на сайті Верховної Ради. Його ініціатором виступив позафракційний народний депутат Сергій Міщенко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Текст документа поки що відсутній. При цьому сам політик в Facebook висловив думку, що об'єднавчий Собор став історичним днем для мільйонів українських вірян в Україні і за кордоном.

На його думку, "святкування 15 грудня Дня духовної єдності України не тільки зменшить вплив іноземної пропаганди, а й посприяє національному єднанню, забезпеченню духовної та національної безпеки України".

Наразі всі нюанси нового документа невідомі, його поки що опрацьовують у Верховній Раді.

Нагадуємо,  суботу, 15 грудня, була створена єдина православна церква в Україні та обрано нового главу. Так, главою помісної української православної церкви став 39-річний єпископ УПЦ КП Єпіфаній.

Відзначимо, що Єпіфаній з 2008-му році займав посаду секретаря предстоятеля УПЦ КП Філарета, згодом його перевели в сан архімандрита.