Росіяни в тимчасово окупованій частині Запорізької області не на жарт почали панікувати. У п’ятницю, 5 травня, у 18 населених пунктах навіть оголосили так звану “евакуацію”, яка насправді є примусовим вивезенням українців.

Про це повідомляє мер Мелітополя Іван Федоров, та закликає українців бути пильними, адже росіяни можуть готувати провокації

Українців вивозять автобусами ближче до моря – в окуповані Кирилівку та Бердянськ. Людям обіцяють “комфортабельні бази відпочинку”, які вже понад рік не були в ужитку й нині не відповідають умовам для того, аби в них можна було проживати.

Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо

Окрім того, під час так званої “евакуації” окупанти лише частину людей залишають на території Запоріжжя, більшість – вивозять на континентальну територію Росії.

«Це квиток в один кінець. Яка доля чекає на людей далі наочно показує приклад евакуйованих пів року тому з Херсона. Цивільні хочуть повернутися в Україну, грошова подачка від окупантів швидко закінчилась, але людей назад не пускають», – підкреслив Федоров.

Мер Мелітополя заявив, що окупанти власноруч нагнітають ситуацію й сіють паніку в Запорізькій області. До прикладу він наводить Токмак, де нині серйозно загострилася гуманітарна криза.

Росіяни постійно їздять містом і через гучномовці сіють паніку серед українців. Через це люди почали масово скуповувати у магазинах продукти довгого вжитку, запасаються ліками й водою.

“Закриваються лікарні, людей достроково “виписують” на вулицю. Та ще більше лякають обіцянками вимкнути електрику, а з нею і воду, якщо почнеться контрнаступ”, – розповів Федоров.