Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що серед принципових питань, які б він розглядав як причину своєї відставки, могла б стати поразка у підтримці України.

Про це він розповів в радіоефірі BBC, повідомляє “Європейська правда”.

У відповідь на запитання, чи вважає Джонсон, що лідерство пов’язане з мораллю, і чи є якісь обставини, за яких він пішов би у відставку, британський прем’єр вказав на підтримку України.

“Звичайно, я думаю, що це (про мораль). Якби мені сказали, що ми повинні відмовитися від української справи, тому що вона ставала надто складною, а вартість підтримки цього народу є надто великою з погляду інфляції, економічної шкоди, я б визнав, що програв дуже важливу суперечку, і я б пішов”, – сказав Джонсон.

Водночас він наголосив, що “не бачить” такої ситуації.

Останнім часом Джонсона неодноразово закликали піти у відставку. Спершу через скандальну ковідну вечірку на Даунінг-стріт, пізніше через програш консерваторів на проміжних виборах. Палата громад намагалась висловити йому вотум недовіри, але Джонсон зберіг посаду. У інтерв’ю Джонсон сказав, що повинен розрізняти “критику, яка має значення, і ту, яка ні”.

Раніше Британський прем’єр заявив, що стурбований зростанням “втоми від України” і підкреслив, що зараз не час підштовхувати Київ до “поганого миру”.  Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав країни G7 та союзників по НАТО не схиляти Україну погоджуватися на невигідні умови миру у світлі затягування Росією війни. Про це він сказав журналістам перед візитом до Руанди, пише Politico.

Британський прем’єр повторив своє занепокоєння тим, що у світі “посилилася втома від України”.

“Зараз не час погоджуватися та заохочувати українців погоджуватися на поганий мир, на мир, заради якого їм пропонується відмовитися від частини своєї території в обмін на припинення вогню”, – наголосив Джонсон.

За його словами, такий сценарій стане “катастрофою”, яка, ймовірно, додасть сміливості президенту Росії Володимиру Путіну і завдасть світу додаткових економічних збитків.

“Настав час визнати, що українцям потрібна допомога, щоб змінити динаміку на Донбасі, у Сєвєродонецьку, а потім на півдні”, – додав політик.

Глава британського уряду також зазначив, що деякі з найбідніших країн світу залежать від постачання зерна з України, проте виключив відправку флоту для розблокування українських портів. Джонсон вважає, що потрібно знайти спосіб вивезення зерна, який не перебуває під контролем Путіна.
Крім того, прем’єр-міністр також пообіцяв забезпечити Україні “нову політичну, військову та фінансову підтримку з боку міжнародної спільноти”.

“Ми не повинні дозволяти нікому вважати, що поступки Путіну призведуть до чогось, крім катастрофи. Оскільки це може бути сприйнято як нагорода за необґрунтовану агресію і підбадьорить не лише Росію, а й її союзників, що вплине на безпеку Великобританії та нашу економіку. “, – йдеться у заяві британського прем’єра.

Джонсон також пообіцяв, що Великобританія “непохитно” підтримуватиме Україну.

Прем’єр-міністр пообіцяв забезпечити “нову політичну, військову та фінансову підтримку з боку міжнародного співтовариства” Україні, попередивши про “зростаючу втому” від конфлікту. У заяві Джонсона наголошується, що будь-які поступки Москві будуть “катастрофою”, оскільки західні офіційні особи вказали на неминучу масову мобілізацію в Росії.