Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради невідкладно розглянути його подання на звільнення генерального прокурора Юрія Луценка. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

На Банковій зазначили, що глава держави ще раз звернувся до депутатів з вимогою розглянути відставку генпрокурора і міністра закордонних справ, а також питання про призначення на посаду глави МЗС Вадима Пристайка. Звернення до парламенту надійшло у вигляді листа.

"З огляду на зазначене та відповідно до положень пунктів 12, 25 частини першої статті 85, пунктів 10, 11 частини першої статті 106 Конституції України прошу невідкладно розглянути зазначені питання", – йдеться в листі.

Як повідомлялось раніше з першого разу не вдалося звільнити голову СБУ, глави Міноборони і МЗС – депутати відмовилися підтримати перші подання президента. Пізніше з Банкової було внесено пропозиції щодо звільнення генпрокурора, глави МЗС та призначенням нового міністра закордонних справ.

Водночас Комітет Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності забракував подання президента щодо Луценка. Глава Комітету Андрій Кожем'якін пояснював, що в поданні не зазначені законні підстави, не наведено висновки кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), не вказано, хто буде доповідачем з цього питання на Комітеті.