Намагання Офісу президента на чолі з Андрієм Єрмаком контролювати діяльність уряду призвела до того, що Банковій зараз складно знайти кандидатів на посади нових міністрів у Кабмін.

Про це пише журнал НВ у своєму матеріалі про те, як Єрмак отримав повноваження, що поступаються лише президентським. Видання відзначає, що до кадрових проблем призвів підхід, «де все вирішує ОП, який сам встановлює показники ефективності міністрів».

«Усі розуміють, що це тимчасово [можливе призначення в уряд], реформу за півроку не зробиш, але за цей час на тебе виллють купу негативу і звільнять із ганьбою», — пояснює НВ джерело в уряді. Тому зараз кандидатів у Кабмін шукають вже й серед «слуг народу».

Як Шмигаль оцінює свій Кабмін

Журналісти поцікавилися у прем’єр-міністра, як він оцінює владну конструцію, в якій важливі управлінські рішення та кадрові ротації ухвалюють лише в Офісі Президента. Шмигаль зазначив, що ситуація в Україні є унікальною. Мовляв, тут є єдина владна команда, яка може створювати й будувати.

“Я дуже пишаюся тим, що належу до команди Зеленського. Це моя відповідь”, – пояснив він.

Хто може “вилетіти” з уряду

За інформацією УП, найближчим часом відправити у відставу можуть міністерку соцполітики Марину Лазебну, віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського та міністра захисту довкілля Романа Абрамовського. Натомість глава Міноборони Андрій Таран, якого раніше називали одним із “кандидатів на виліт” може втриматися на посаді.

До слова, міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що його кадрове питання сьогодні на виїзному засіданні фракції «Слуга народу» у Трускавці розглядати не будуть, повідомляє Lb.ua.

«Принаймі не збиралися», – сказав Ткаченко.

Міністр культури розповів, що вже звик до чуток про себе.

«Я за цей час чув так багато чуток, що вони перетворилися у сніжний ком»

Міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що його кадрове питання сьогодні на виїзному засіданні фракції «Слуга народу» у Трускавці розглядати не будуть, повідомляє Lb.ua.

«Прийнаймі не збиралися», – сказав він.

Ткачено також зазначив, що він чуток не коментує.

«Я за цей час чув так багато чуток, що вони у принципі перетворилися у сніжний ком. Коментувати сніжний ком не хочу», – додав міністр.

Кадрові зміни в уряді анонсував і голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Цілком імовірно, що в жовтні-листопаді ряд міністрів позбавлять повноважень, ще радикальніший сценарій – у відставку піде увесь уряд. Остаточного сценарію, як кажуть джерела «Главкома» в Офісі президента, ще немає. Як і потенційного «розстрільного списку».

Нагадаємо, напередодні у Трускавці фракція «Слуга народу» провела вечірку, на яку запросили журналістів. Вечірка розпочалася після офіційної частини «Великої фракції». Народні депутати вечеряють під «живу» музику, мають змогу зіграти в більярд, настільний теніс та настільний футбол. Крім того, тут є ігрова консоль.

1 жовтня народні депутати з фракції «Слуга народу» прибули потягом до Трускавця, де має відбутися дводенне зібрання фракції.