Андерс Аслунд підтвердив що йде з наглядової ради Укрзалізниці. Він вважає, що президент Володимир Зеленський і депутати від Слуги народу руйнують корпоративне управління в держкомпаніях.

Про це він розповів під час спілкування з виданням “Новое время”.

Так, однією з причин свого звільнення Аслунд назвав те, що з квітня цього року членам наглядової ради не платять заробітну плату. При цьому українські парламентарії, на додачу до всього, обмежили її на час дії карантину до 47 020 гривень.

“Після п’яти місяців невиплати зарплати я вважаю малоймовірним, що нинішній український уряд буде платити будь-яку винагороду членам Наглядової ради”, – розповів він.

У відповідь на це член Ради Національного банку України Віталій Шапран нагадав екс-члену наглядової ради “Укрзалізниці”, що є питання до його призначенням.

“Що саме робив пан Аслунд в” Укразалізниці “без досвіду в аудиті, без досвіду роботи на залізниці і взагалі в будь-якій транспортної компанії, мені невідомо, як і те, що відбувалося в головах тих, хто його туди призначив. Мода просто призначати іноземців в Наглядові ради, яка захлеснула Україну років 3-5 назад – чесно кажучи дивує своєю дикістю“, – сказав він.

Також Шапран нагадав Аслунд, що “Україна це не банкомат, а якщо Вам не байдужа доля країни, і Ви прийшли допомагати проводити реформи в дусі міжнародного партнерства, то, можливо, і не потрібно було б піднімати питання про оплату”.

Що цікаво, Європейський союз вирішив прибрати зі статті Високого представника з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля фразу про те що Україна не має сприймати ЄС як “банкомат”.

Відповідні зміни внесені у текст статті на сайті Європейської служби зовнішніх дій; також зміну позиційної статті ЄвроПравді підтвердили у представництві ЄС.

Зі статті посадовця прибрали наступне речення: “Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом”. Одне з джерел “Європейської правди” також стверджує, що від Борреля не чули такої фрази під час його зустрічі із президентом Зеленським.

Решта тексту статті Високого представника залишилася без змін.

“Водночас має бути зроблено багато роботи разом, аби повністю скористатися перевагами співпраці у рамках Угоди про асоціацію та глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни.

Але лише українці власноруч можуть втілити ці реформи. Найкращим способом стабілізувати наш регіон сусідства є стабільна, заможна і демократична Україна”, – йдеться у виправленій редакції статті.