Позиція МОЗ залишається незмінною: локдаун повинен діяти до 24 січня. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанова сказав на брифінгу 13 січня.

Вранці цього ж дня в ефірі програми “Сніданок з 1 + 1” він говорив, що з 25 січня буде карантин з іншими обмеженнями, з іншим режимом.

“У нас в країні на сьогоднішній день карантин встановлений до 28 лютого з певним періодом посилених обмежень від 8 до 24 січня. Це такий режим. Починаючи з 25 січня, буде карантин з іншими обмеженнями, з іншим режимом. Зокрема, це стосується нашої стратегії : ми хочемо далі повернутися до адаптивного карантину. Тоді, в залежності від епідеміологічної ситуації, визначають той чи інший рівень обмежень “, – сказав Степанов.

Він також запевнив, що локдаун, який діє в країні до 24 січня включно, припинятись не буде. Продовжувати його також не планують.

“У такому режимі, який діє до 24 січня, (продовжувати – ред.) навіть думки немає такої. Це повинно бути логічно і відповідати законам епідеміології”, – підкреслив міністр.

Також Степанов заявив, що локдаун може бути введений повторно, якщо “буде надкритична ситуація”.

“Якщо буде різке зростання захворюваності коронавірусом. Йдеться про можливості медичної системи. Якщо ми прив’язуємося до кількості, то це близько 30 тисяч хворих. Втім, це і кількість госпіталізованих, і кількість важких пацієнтів, і зростання – з якою швидкістю воно відбувається”, – додав міністр.

У телеграм каналі “Легитимный live” відзначили, що глава МОЗ Степанов знову перевзувся “в польоті”, оголосивши, що з 25 січня країна повернеться до адаптивного карантину. Хоча ще вчора він наполягав на продовженні локдауну. Все вказує на те, що Офіс президента провів з ним “роз’яснювальну роботу” – карантинний кейс обертається провалом. А тривалий локдаун країна не може собі дозволити з економічних міркувань.

Не обійшли стороною слова голови МОЗ і в телеграм-каналі Klymenko Time:

Наш непостійний в своїх заявах міністр охорони здоров’я Степанов, який тільки вчора говорив про те, що він за продовження локдауну, сьогодні вже заявив, що не підтримує ідею продовження обмежень.

Ранковий коментар Степанова: “У такому режимі, який діє до 24 січня, (продовжувати – ред.) навіть думки немає такої. Це повинно бути логічно і відповідати законам епідеміології”.

“Навіть думки такої немає”. А вчора була.

Правда, Степанов зазначив, що локдаун може бути введений повторно, якщо “буде надкритична ситуація”.

У свою чергу як пише телеграм-канал “Резидент”, в разі провалу кейса з вакциною Степанова чекатиме відставка:

Наше джерело в ОП повідомив, що міністр охорони здоров’я буде відправлений у відставку якщо кейс з вакциною не буде закритий в лютому. Президент поставив йому чіткий таймінг, який Степанов пообіцяв виконати.