Глава фракції “Слуга народу” в парламенті, народний депутат Давид Арахамія повідомив про те, чи обговорювалася на засіданні фракцій питання можливої ​​відставки міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Про це Арахамія розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“У нас не було обговорення на фракції. Моя персональна думка, що коней на переправі ні в якому разі змінювати не можна. Людина, яка проектувала якусь систему боротьби з коронавірусом … Якщо на середині його замінити, то прийде нова людина і скаже: по-перше , я не приймав ті рішення, я не винен, “попередники” винні. Потім скаже: мені потрібен час, щоб увійти в посаду, у мене інші ідеї “, – зазначив депутат.

На його думку, зміна глави відомства призведе до управлінського хаосу.

“Моя думка, потрібно завершити якусь фазу роботи, після цього провести аналіз, і якщо необхідно, то приймати кадрове рішення. Але зараз це виглядає абсолютно недоцільно”, – заявив Арахамія.

Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що не збирається звертати увагу на розмови про його відставку.

“Я вважаю, що нам точно є чим займатися. У нас є конкретні результати по боротьбі з епідемією і всієї пандемією. Так, ми бачимо і говоримо максимально відкрито і чесно про проблеми, які є, і шляхи їх подолання”, – вважає Степанов.

Також вчора він пояснив своє рішення не підтримувати проект бюджету країни.

“Я отримав у останні дні багато запитань, чому я не підтримав під час засідання уряду цей бюджет і не голосував за його схвалення і направлення до Верховної Ради. Відповідаю — моя позиція щодо фінансування системи охорони здоров’я, до фінансування медицини, вона принципова і вона незмінна”, – відзначив Степанов.

Зокрема, він поінформував, що МОЗ у своєму бюджетному запиті подало чіткі розрахунки вартості медичних послуг.

“У цих розрахунках, які ми зробили, ми їх зробили до гривні, там враховано все від початку і до кінця — скільки вартує лікування тої чи іншої хвороби… Там врахована відповідно заробітна плата медичного персоналу, щоб заробітна плата лікаря після інтернатури починалася з 22 -23 тисяч гривень, заробітна плата медичної сестри була на рівні 17-18 тисяч гривень, заробітна плата молодшого медичного персоналу – наших санітарок, санітарів на рівні не менше 12 тисяч гривень”, – розповів міністр.

Читайте також: Дефіцит бюджету-2021 після переговорів з МВФ зменшили на 24 мільярди – Марченко
За його словами, “це більш-менш справедлива заробітна плата в умовах нашої країни”.

“Поки не завершиться бюджетний процес, ми будемо наполягати на тих цифрах, на тих розрахунках, які є, для того, щоб ми нарешті реально звернули на це увагу. Дуже розраховую на народних депутатів України, які особливо зараз у період ковіду дуже багато говорять про те, як вони піклуються про нашу медичну систему, про наших лікарів, про наших медичних сестер і що для них це дуже важливо, тому на них дуже розраховую”, – додав Степанов.

Водночас він зауважив, що поки триває бюджетний процес, медикам можна допомогти, зменшивши навантаження на них, дотримуючись протиепідемічних заходів безпеки: користуватися маскою, дотримуватися дистанції, уникати масового скупчення людей.