23 грудня стало офіційно відомо, що комітет українського парламенту з питань нацбезпеки, оборони та розвідки висловив недовіру чинному очільнику Міністерства оборони Андрію Тарану.

Окрім того, наголошується, що відповідний лист вже навіть надіслали президенту країни Володимиру Зеленському. Цю інформацію першим підтвердив член комітету Сергій Рахманін з фракції “Голос”.

“Комітет висловив недовіру міністру оборони. Відповідний лист за підписом голови комітету направили президенту як верховному головнокомандуючому і як людині, яка офіційно вносить подання на призначення і звільнення міністра оборони з посади”, – заявив народний обранець.

За його словами, політична сила “Голос” вимагає від глави держави внести до парламенту подання на звільнення Андрія Тарана.

Як стверджують представники цієї партії, чинний очільник Міноборони не впорався зі своїми обов’язками у стані війни.

У “Голосі” стверджують, що міністр несе персональну відповідальність за:

фактичний зрив низки оборонних контрактів;
ймовірний зрив державного оборонного замовлення 2021 рік;
неналежне виконання контрактів у рамках ДОЗ;
згортання реформ у Збройних силах України та гальмування критичних законодавчих ініціатив.
“Людина, яка є автором дуже дивного наказу про депреміювання військовослужбовців за вогонь у відповідь в зоні проведення Операції Об’єднаних сил. І ця людина, на наш погляд, має залишити крісло очільника Міністерства оборони України”, – озвучив свою думку з цього приводу Сергій Рахманін.

Варто нагадати про те, що нещодавно глава Міноборони Андрій Таран звернувся до усіх українців та міжнародної спільноти з екстреним попередженням. Посадовець заявив, що, за наявною інформацією, наразі на території тимчасово окупованого Кримського півострову команда російського президента Володимира Путіна проводить активну підготовку до розміщення ядерної зброї.

“Підготовка Росією до розміщення ядерної зброї у Криму становить серйозну небезпеку для всієї Європи та цивілізованого світу. Спроба Російської Федерації встановити домінування в Чорноморському басейні є великою загрозою економіці України, Туреччини та інших європейських країн, — заявив Таран.

А ще, буквально на днях, стало відомо, що журналіст Юрій Бутусов після зустрічі в Міноборони України прийняв пропозицію міністра Андрія Тарана стати його позаштатним радником на два місяці.

“Я прийняв рішення за результатами бесіди прийняти пропозицію стати позаштатним радником міністра оборони терміном на два місяці. Тепер чекаю відповіді від Міноборони”, – написав він.

Журналіст зазначив, що буде радником “без зарплати, без кабінету, без якихось повноважень”. І додав, що залишається журналістом.