Народний депутат (позафракційний) Борислав Розенблат подав позов проти президента України Петра Порошенка та директора НАБУ Артема Ситника через незаконне, на його думку, призначення останнього на посаду.

Заява депутата надійшла до Окружного адміністративного суду міста Києва, про що в середу, 15 травня, повідомила прес-служба органу.

"Позивач просить суд встановити відсутність у президента України повноважень щодо призначення директора Національного антикорупційного бюро України. Серед інших вимог позову – встановлення відсутності у Артема Ситника компетенції щодо виконання обов'язків директора НАБУ і визнання протиправними його дій на цій посаді", – сказано в повідомленні.

Відзначається, що суд приступив до дослідження матеріалів позову і вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо:

Народний депутат Борислав Розенблат заявив, що глава НАБУ Артем Ситник міг втручатися у виборчий процес президента США в 2016 році на користь кандидата Хілларі Клінтон.

Пізніше Трамп перепостив в мережі статтю про причетність НАБУ до дискредитації його виборчого штабу.

Державне бюро розслідувань почало слідчі дії за фактом можливої причетності глави НАБУ Артема Ситника до втручання у вибори президента США.

Також генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про відкриття кримінальної справи проти Ситника.