Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ невідкладно поінформувати Раду Європи та Організацію Об’єднаних Націй, що Національне антикорупційне бюро України може прямо співпрацювати й контактувати з антикорупційними органами інших держав.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зеленський зазначив, що за законом "Про Національне антикорупційне бюро України" та Кримінальним процесуальним кодексом, НАБУ наділено повноваженнями центрального органу з міжнародної співпраці у розслідуванні кримінальних проваджень.

Тобто Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати та отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

"Проте через відсутність політичної волі з боку колишнього Президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася", – заявляє прес-служба президента.

Зеленський доручив невідкладно повідомити депозитаріїв міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року НАБУ центральним органом (разом із Міністерством юстиції та Генеральною прокуратурою) у сфері міжнародно-правової співпраці у кримінальних провадженнях, "надіславши відповідні заяви до шести визначених міжнародних багатосторонніх договорів, учасником яких є Україна"

Окрім того, Президент виконав свою передвиборну обіцянку і подав до Ради закон про імпічмент

У в середу, 29 травня у Верховну Раду було внесено законопроект про імпічмент президента, який подала команда глави держави Володимира Зеленського.

Законопроект про імпічмент був зареєстрований під № 10340. На сайті парламенту опубліковано повний текст документу.

Згідно із законопроектом,  щоб відправити президента у відставку, необхідно отримати рішення спеціальної комісії, висновки Конституційного і Верховного судів, а також кілька разів проголосувати за імпічмент у Раді. Якщо ж процедура імпічменту буде провалена, то президенту потрібно буде принести вибачення.

Представник Зеленського в Раді Руслан Стефанчук підкреслив, що президент виконав свою передвиборну обіцянку. Він додав, що парламентаріям також запропонували проект закону про скасування депутатської недоторканності.