Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності Українського культурного фонду", яким керує його дружина Марина Порошенко, «з величезним задоволенням» призначена на цю посаду міністром культури Нищуком в січні цього року.


Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає БізнесЦензор.

"Закон має на меті удосконалення функціонування системи державної підтримки культури, створення сприятливих умов для реалізації програм державної політики України в культурній сфері", – сказано в повідомленні.

Документ також уточнює правовий статус Українського культурного фонду, удосконалює процедури, пов'язані з підтримкою проектів цим фондом.

Закон також конкретизує окремі положення введених законом "Про Українському культурному фонді" нових підходів до фінансування проектів в сферах культури і мистецтв, зокрема відбору проектів на конкурсній основі експертним середовищем.


Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності Українського культурного фонду" 3 липня.

Серед іншого, закон надає Українському культурному фонду можливість отримувати добровільні внески від урядів, агентств і установ іноземних держав, міжнародних фінансових та інших організацій, в тому числі у формі цільових грантів. Фонд також буде створювати реєстр експертів і здійснювати їм виплату передбачених законодавством винагород та інших виплат.

Нагадаємо, міністр культури Євген Нищук 19 січня призначила головою Українського культурного Фонду Марину Порошенко. Як заявили тоді в Мінкультури, за її кандидатуру за підсумками відкритого конкурсу одноголосно проголосували всі члени Наглядової ради Фонду.

Кабмін на своєму засіданні 18 квітня затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації проектів за підтримки Українського культурного фонду.

Зазначена програма держбюджету на 2018 рік передбачає виділення для культурного фонду 200 млн грн.