Президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким для отримання російської візи тепер треба здавати біометричні дані.

Документ опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації, – пише Лента.ру.

Згідно з указом, з 10 грудня 2014 року при оформленні віз для в'їзду в Росію або транзитної візи всі іноземці та особи без громадянства будуть зобов'язані пройти сканування папілярних візерунків усіх пальців рук. До 5 грудня про нововведення будуть проінформовані всі іноземні держави. Відповідальність за організацію збору біометричних даних покладається на МЗС і ФСБ Росії.

У пояснювальній записці до документу зазначалося, що "зняття біометричних даних заявника дозволить підвищити ефективність роботи силових відомств, зокрема в цілях припинення нелегальної міграції та недопущення в'їзду на територію Російської Федерації осіб, підозрюваних у терористичній діяльності".

МЗС Росії ще в січні цього року представило проект указу, а саму процедуру пропонувалося ввести ще з 1 липня. "Реалізація указу дозволить своєчасно вжити відповідні заходи у зв'язку з планованим введенням в 2015 році державами – членами ЄС обов'язкової процедури зняття відбитків пальців російських громадян, які звертаються за візами", – йшлося в пояснювальній записці.

 

Джерело: ТВІ