Міністерства фінансів, ініціювавши підвищення акцизу на дизпаливо до 125 євро на тонні, таким чином планує вирішити завдання Кабміну наповнити бюджет країни. Таку думку у коментарі УНН висловив директор Науково-технічного центру "Психея" Сергій Сапєгін. – повідомляє Корупція.Інфо

"Менші акцизи на дизельне паливо екологічних класів Євро4, Євро5 у порівнянні з Євро3 були свого часу прийняті для стимулювання поставок на внутрішній ринок палива більш високої якості з меншим вмістом сірки. Потрібно зазначити, що це рішення далося не просто і було значним кроком вперед.

Поточне рішення про підвищення акцизів на якісне паливо до рівня менш якісного має кілька аспектів. Так, Кабмін вирішує завдання наповнення бюджету. Обсяг додаткових надходжень до бюджету за рахунок зростання акцизів на дизельне паливо Євро4 та Євро5 при збереженні обсягів і структури поставок дизпалива може скласти майже 7 млрд гривень за рік. Україна взяла на себе зобов'язання до 2018 року гармонізувати свої акцизи з європейськими. Тому підняття акцизів, найімовірніше, триватиме", – зазначив С.Сапєгін.

При цьому експерт зауважив, що зобов’язання влади – контроль і забезпечення споживача якісним пальним, проте логіка чиновників працює навпаки і тому питанням залишається те, чи є сенс для влади у збереженні різниці в акцизах, якщо контроль якості палива на АЗС не виконується вже багато років, а споживач позбавлений можливості аргументованого вибору заправки з точки зору якості.

"Обсяги поставок дизельного палива Євро4 і Євро5 в 2016 році становлять 99,5% від усіх поставок. Тому підвищення акцизу торкнеться всього ринку. Різниця в акцизі становить 36 євро на тонні, що в перерахунку становить понад 1200 грн на одну тонну. При цьому ціна дизпалива на АЗС може вирости на 1 грн на літрі, а якість, скоріше за все, впаде", – зауважив експерт.