Як повідомлялось раніше, РФ сконцентрувала понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів з Україною, і готується атакувати до кінця січня–початку лютого і ймовірно готується до наступу, в той час як українська опозиція активно цьому підігрує.

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноброни України Кирило Буданов в інтерв’ю виданню Military Times.

У той же час Буданов попередив, що будь-яка така атака послідує лише після серії психологічних операцій, які вже зараз проводяться Москвою, їх ціль – дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати обороноздатність.

Ці зусилля, за даними розвідки, включають дії РФ, направлені на організацію тривалих протестів, розпалення заворушень, пов’язаних з економікою та постачанням енергоносіїв.

Справді, цю тенденцію якось різко та доволі неочікувано підхопили в один момент. Все частіше на каналах головного «енергомагната» та його поплічника по баталіях Порошенка можна побачити полярно різку критику щодо нинішнього гаранта.

Вже раніше було відомо, що у президента України Володимира Зеленського непростий період у відносинах з «олігархом №1» Рінатом Ахметовим. Усе це схоже на початок війни – це стверджували журналісти «Української правди», посилаючись на власні джерела як в оточенні президента, так і в оточення самого Ахметова.

А все розпочалось зі сварки прямо на Банковій. В кабінеті президента, про що повідомляв Євген Прокопишин на своїй сторінці у фейсбук.

“«ДАВИД ПРОТИ ГОЛІАФА» — БИТВА ОФІЦІЙНО РОЗПОЧАЛАСЬ…”

“Це я про Зеленського та Ахметова (а битви Зеленський-Порошенко і Зеленський-Медведчук йдуть уже більше року)… Уже давно видно їх розкол, а в останні тижні це різко загострилось… І от люди близькі до ОП (як наприклад Лещенко) та до Ахметова (через Авакова, як то Романенко) сьогодні одночасно підтвердили, що між Зеленським і Ахметовим відбулась жорстка розмова, в якій Президент погрожував «я помножу тебе на нуль», а олігарх відповів «я всіх президентів пережив, і тебе переживу» – саме після цього все і почалось десь з місяць тому…”, – зазначає блогер.

«Протистояння» президента України Володимира Зеленського і найбагатшої людини в Україні Ріната Ахметова вилилося у публічну площину: його супроводжують хвиля взаємної критики на телебаченні, кадрові та законодавчі зміни й напружена ситуація в окремих галузях, зауважує більшість експертів.

«Команда олігарха ще не так давно була готова дослухатись до бажань ОПУ. Після появи «закону про олігархів» таку готовність як водою змило», – йдеться знову ж таки у матеріалі «Української правди».

Журналісти зазначають, що за останній місяць тональність політичних шоу на телеканалі «Україна 24» (головному медіаресурсі медіахолдингу Ахметова) різко змінилася: вони «стали неочікувано критичними до влади». А це, резюмують в УП, – один із доказів того, що між Зеленським та Ахметовим нині не все гладко.

Як стверджує «Радіо Свобода» не останню роль у погіршенні цих стосунків, як зазначають автори матеріалу, відіграло і те, що команда Зеленського все частіше почала переходити межі у спілкуванні з великим бізнесом (зокрема, і з олігархами).

У медіавійні, що розгорнулася між бізнесменом Рінатом Ахметовим та президентом Володимиром Зеленським, вирішальними будуть найближчі місяці, вважає політолог Володимир Фесенко.

Таку думку він озвучив в коментарі журналу НВ, аналізуючи протистояння між головою держави та найбагатшим українцем. Після прийняття наприкінці вересня 2021-го у другому читанні «антиолігархічного» закону в телеефірі ахметовських телеканалів Україна 24 та Україна, на якому виходить політшоу Савіка Шустера, можливість виступити дістали всі затяті опоненти президента — від Гео Лероса і Арсена Авакова до Дмитра Разумкова.

Представник Слуги народу Данило Гетманцев, голова комітету з питань фінансів, податкової і митної політики, підтверджує, що напруга між командами Зеленського і Ахметова є і прогнозує великий спротив деолігархізації. Причому не лише з боку Ахметова. «Будуть скарги до Конституційного суду щодо формування реєстру, але ми переможемо», — оптимістично зазначає він.

І згадуючи знову ж таки слова Буданова про підрив зсередини, можна сказати – в країні є чимало сил з шаленим ресурсом, що здатні вже запустити цей процес руйнації та посприяти наступу Росії. Варто лише вчасно зреагувати й дати відсіч.