За пияцтво за кермом з 1 січня введуть кримінальну відповідальність.

З 1 січня 2020 року кримінальному переслідуванню підлягає “керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом медичних препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”. Пияцтво за кермом є однією з найпоширеніших причин ДТП в Україні.

Штраф у розмірі 1−2 тисячі неоподатковуваних мінімумів, що становить 17−34 тисячі гривень, та позбавлення прав до трьох років грозить за пияцтво за кермом, передачу керування особі, яка перебуває в стані сп’яніння, а також відмова від проходження огляду на сп’яніння. Так само каратимуться вживання алкоголю або наркотиків після ДТП або зупинки транспортного засобу поліцією до проведення огляду.

За повторне порушення світить штраф до трьох тисяч неоподатковуваних податком мінімумів, що становить 51 тисячу гривень та позбавлення прав на 2−3 роки. Така відповідальність передбачена статтею 286−1 Кримінального кодексу України. Для власників нерозмитнених євроблях, третя відстрочка для яких закінчується 31 грудня 2019 року, штрафи знову відклали. Проте, в МВС запевняють, що з 1 січня набуває чинності закон, який передбачає штрафи до 170 тисяч гривень з конфіскацією автомобілів, але його наразі застосовувати не будуть.

Також в Україні пропонується скасувати акциз на транспортні засоби з 1 січня 2021 року. Крім того, з 1 січня в Україну повертається техогляд. Наразі лише для двоколісних мотоциклів, мотоциклів з коляскою, трайків і важких квадроциклів.

В МВС заявили, що готуються законопроекти про посилення відповідальності за ряд порушень ПДР. За перевищення швидкості на 50 і більше кілометрів в годину пропонується збільшити штраф з нинішніх 510 гривень до 3400. Таке ж покарання з позбавленням прав на пів року планують ввести за залишення місця ДТП. А за керування автомобілем без прав пропонується штрафувати не на 510 грн, як зараз, а на 10 200.