Чотири сценарії розвитку війни в Європі. Спойлер: напад РФ на Україну – тільки початок… а ще США бояться поразки Путіна, повідомляє телеграм-канал Орестократія.

Аналітики Research and Development (RAND, дослідницький центр, який працює за замовлення уряду США) розробили чотири сценарії ескалації війни. Кожен з них передбачає прямий конфлікт між НАТО та РФ. Чому це важливо? Ця доповідь насамперед готувалася для американського керівництва. Звісно, вони отримали більш деталізовану версію. Але в цілому документ допомагає зрозуміти логіку Вашингтону. Ось їх сценарії:

Сценарій #1. Можливо, він вже реалізується

Росія розуміє, що зазнала величезних втрат внаслідок політики країн НАТО. Це і санкції, і військова допомога Україні. На повноцінний напад на Альянс росіяни не наважаться, бо не має ресурсу. Крім того, окупанти не хочуть починати ще один конфлікт, поки не досягнуть своєї мети в Україні. Але вони можуть наважитись на інші “удари”: кібератаки, вбивства окремих політиків, що призведе до спіралі “око за око”. Результат – війна між НАТО та Росією. 

Сценарій #2. Росія злякається НАТО та нанесе ядерний удар

Росія боятиметься, що НАТО першою завдасть удару по окупаційних військах в Україні. Це може привести до використання Кремлем нестратегічної ядерної зброї. За припущенням аналітиків, росіяни можуть почати зі спроб осліпити чи відключити супутники, щоб обмежити потік розвідданих НАТО, а потім завдати удару по силах Альянсу на східних кордонах.

Москва боїться, що якщо НАТО нанесуть удар першими, у Росії після цього не буде можливості відповісти.

Сценарій #3. Путін зрозуміє свою безпорадність та намагатиметься зупинити військову допомогу Україні

Керівництво РФ зрозуміє, що вони не мають можливостей досягти своєї мети в Україні. Тому Москва намагатиметься зупинити постачання зброї і для цього завдасть ударів на території тих країн НАТО, через які відбувається постачання в Україну. Мета: натиснути на партнерів України і змусити їх зупинити надання допомоги. Це призведе до повномасштабної війни між НАТО та РФ. 

Сценарій #4. В Росії почнуться протести, а Путіну потрібна буде масштабніша війна

Внутрішня нестабільність в РФ зростатиме, Путін відчує загрозу всередині країни. В протестних настроях звинуватять країни НАТО. Спершу РФ нанесуть удари по супутникам, об’єктам інфраструктури в країнах НАТО. Це може призвести до повномасштабної війни між Альянсом та РФ.

RAND радить нарощувати сили НАТО, говорити про те, що їх мета “зупинити війну”, а не “змінити владу в РФ”, а також готувати українських військових на своїй території таємно. Бути пильними та не допустити ескалації. До речі, судячи з заяв США та НАТО, західні партнери розділяють побоювання аналітиків, тому уникають тези про необхідність зміни режиму в РФ, поразки Росії.

Що це нам говорить про позицію Вашингтону?

США бояться поразки РФ. Два з чотирьох сценаріїв передбачають, що прямий конфлікт між США та НАТО стане результатом поразки Путіна в Україні. І хоча ті ж аналітики впевнені, що в Україні РФ не зупиниться, вони все ще шукають варіанти “мирного” закінчення війни.

Вони бояться налякати Путіна. Саме тому офіс Байдена після його заяви про те, що Путін має піти (сказав про це в березні під час візиту в Польшу), поспішили виправити свого лідера. Мовляв, рішення мають приймати самі росіяни, і Білий Дім не планує змінювати владу в РФ.  Лідери країн НАТО бережуть психіку кремлівського диктатора.

Вашингтон готовий відповідати на дії Путіна, але боїться змінити парадигму. Всі сценарії пов’язаних з американським урядом аналітиків передбачають, як діятиме РФ. А ось країни НАТО готові тільки відповідати.  Удари по РФ, згідно зі сценаріями аналітиків, будуть нанесені в тому випадку, якщо росіяни почнуть збивати супутники та потягнуться пальцем до ядерної кнопки. Це слабка позиція, яку добре розуміють в Кремлі. Здається, Путін проводить “розвідку боєм” і намагається зрозуміти, на що ще НАТО дадуть йому “зелене світло”.