Проукраїнським добровольцям із РФ ймовірно вдалося відволікти частину російських військ зі стратегічно важливого для ЗСУ сходу України.

Швидкий рейд в Бєлгородську область РФ Російського добровольчого корпусу (РДК) та легіону Свобода Росії, які воюють на боці України, був ефективним, адже змусив ворога перекинути в регіон війська з Донбасу.

Про це австрійський військовий аналітик Том Купер сказав в інтерв’ю NV.

«Думаю, росіяни вивели із сходу [України] до свого кордону 3-ю механізовану стрілецьку дивізію. І якщо уявляти операцію із переміщення дивізії – це наче перемістити маленьке містечко із 5-тисячним населенням із пункту А в пункт Б. Це означає переміщення всього: танків, транспортних засобів, наметів, артилерії, боєприпасів, — усього, що їм потрібно для боротьби», — пояснив аналітик.

Купер зауважив, що така операція ймовірно створила додаткові проблеми для російської системи постачання. «Якщо це дійсно було зроблено для такої мети, то операція, безумовно, була ефективною», — переконаний він.

Водночас експерт зауважив, що якщо бійці РДК та легіону намагались своїм рейдом, здійсненим 22−24 травня, «потролити» РФ з метою пропаганди, то ефекту вони не вдалося, адже росіяни не одразу відреагували на вторгнення.

Зараз росіяни зтягують на окуповані українські землі групу спецспризначенців “Схід-Ахмат”. Навіть ці бійці не зможуть допомогти Росії заволодіти українською територією.

Кадирівці почали виконувати функції штурмовиків. Про це 24 Каналу розповів речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони таврійського напрямку Валерій Шершень.

Валерій Шершень наголосив, що наразі Мар’їнка – найгарячіша точка на Донбасі. Туди перекинули загін “Схід-Ахмат” у межах ротації для підсилення інших регулярних військ російської армії та на заміну новоутвореному “Шторм Z”.

“Шторм Z” рухалися здебільшого маленькими групами, коли виконували штурмові дії, а підрозділи “Схід-Ахмат” – великими групами, намагаються взяти кількістю, продавити нашу оборону, мають підтримку танків і важкого озброєння,
– пояснив він.

Втім, на довго кадирівців не вистачить. Їхнє переміщення – це спроба морального та психологічного тиску на українських захисників.

“У нас грамотно побудована оборона: виявити противника, якісно відпрацювати розвідкою, завдати вогневого ураження”, – переконаний Валерій Шершень.

Те, що ворог періодично перегруповується й здійснює такі ротації, вказує на те, що підрозділи періодично завдають втрат в особового складу та техніки, через що падає рівень їхньої боєздатності.

У місті Бахмут ситуація умовно стабільна, там точаться бої. При цьому вагнерівці остаточно ще не покинули місто, але солдатів російської армії стає на Бахмутському напрямку дедалі більше. При цьому генерали росії та пропагандисти вже називають свою нову мету на Донбасі.

Бахмут та Сєвєродонецьк російські солдати знищили. Тепер вони хочуть знищити Мар’їнку, про захоплення якої останнім часом говорять на провідних каналах росії. Адже захопити у росіян нічого не виходить, тому вони просто стирають міста.

“За допомогою авіації та артилерії вони знесли багато міст. Від них залишилися місячні ланшафти. Наші війська не залишатимуться в зруйнованих містах, тому починають відходити або займають висоти, як у Бахмуті. Те саме в Мар’їнці, тепер вони посилили там атаки та штурми”, – розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі “24 Каналу”.

ЗСУ утримують західну та південно-західну частину Мар’їнки. А росіяни розбитими вулицями вже дійшли до центру міста. І тепер простим росіянам продадуть – це як перемогу. Причому зроблять це через Кадирова, адже туди перекинули його полк “Ахмат”. Хоча пачками там гинув перший корпус про військ “ЛНР.