військові

Військова прокуратура Центрального регіону розпочала досудове розслідування щодо восьми військовослужбовців, що зрадили Україну під час анексії Криму.

"Військовою прокуратурою Вінницького гарнізону Центрального регіону України у ході досудового розслідування по кримінальним провадженням за ч. 1 ст. 408 КК України стосовно 8 військовослужбовців військової частини А1387 (місце колишньої дислокації – АР Крим, м. Джанкой, колишній командир – підполковник Гавриш М.М) встановлені обставини, які свідчать про вчинення цими військовослужбовцями державної зради – злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, відповідно, розпочаті кримінальні провадження".

Про це повідомили в прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України, передає Корупція Інфо

Встановлено, що зазначені офіцери в період з лютого по травень 2014 року, перебуваючи на службі у військовій частині А1387, надавали іноземній державі (Російській Федерації) допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, захопленні військового майна, що належить Збройним Силам України та знаходиться на території вказаної військової частини, тобто, чинили дії, спрямовані на зниження боєздатності української армії і підрив обороноздатності України.

Крім того, зазначені офіцери, в порушення директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 06.05.2014 № Д-1 Про особливості проходження військової служби військовослужбовцями Збройних Сил України, пов’язані з тимчасовою окупацією території України, не прибули до військової частини А2656 (м. Вінниця), вчинивши перехід на бік ворога в умовах окупації російськими військами території України.

В даний час дані військовослужбовці зараховані до списків особового складу Збройних Сил РФ та проходять військову службу за контрактом авіаційної комендатури Чорноморського флоту.