Президент Росії Володимир Путін налаштований на військову відповідь на санкції. Про це заявив колишній президент Грузії, глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі в програмі “Реальна політика з Євгеном Кисельовим” на телеканалі “Україна 24”.

“Те, що вони зараз до чогось готуються, у мене не викликає жодного сумніву. Зрозумійте, яка психологія у Путіна. У США нова адміністрація, вона зайнята своїми проблемами. Європа повністю паралізована через COVID-19, американці займаються проблемами COVID-19, але при цьому відкрито ображають Путіна, називають його вбивцею і так далі, вводять санкції, висилають дипломатів.

Путін повинен дати відповідь. “Отвєтка” у вигляді того, що вони теж вишлють дипломатів і не пустять американські курячі ніжки — це не відповідь. Для Путіна відповідь — це військова відповідь. Хто найбільш підходящий кандидат для військової відповіді — в даній ситуації це Україна. По-друге, президент Зеленський серйозно наїхав на Медведчука, який отримав від Путіна десь 1,5 млрд доларів тільки на купівлю українських медіа”, — сказав він.

Також Саакашвілі зазначив, що Путін розраховує на слабкість української влади.

“Психологія Путіна така, що будь-яке українське керівництво повинно бути дуже слабким, а найшвидший шлях послабити будь-яке керівництво — через військові дії. Я не знаю, чи буде пряме військове вторгнення з використанням авіації, танків. Але те, що це можуть бути якісь локальні речі, які будуть виглядати як внутрішня боротьба сепаратистських регіонів, звідки будуть стирчати російські вуха, це цілком може бути, може бути цього літа. У мене немає хороших новин з цього приводу. Звичайно, це може бути імітація і блеф, але, знаючи добре Путіна …” — сказав він.

Крім того, колишній президент Грузії, голова виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі розповів, чи може початися війна з Росією, в програмі “Реальна політика з Євгеном Кисельовим” на телеканалі “Україна 24”.

“У мене є відчуття дежавю. І це дежавю не 2014 року в Україні, це набагато більше схоже на сценарій 2008 року стосовно Грузії, коли кілька років тривала війна, як зараз на сході України, вже майже щодня вбивають українського солдата, в Грузії також це було кілька років. А потім, десь на початку 2008 року розпочалася дуже швидка ескалація, навесні вона підійшла до піка, а агресія відбулася в серпні”, — сказав він.

Саакашвілі провів паралелі між сьогоднішньою ситуацією та війною в Грузії 2008 року.

“Є кілька елементів, які дуже схожі. По-перше, це військова пропаганда, там, в ОРДЛО і Криму, є військові кореспонденти у великій кількості. Вони розповідають різні сценарії, як про Грузію розповідали, що ось-ось грузинський уряд нападе. Захід обурювався і закликав охолодити гарячі голови в Тбілісі, як і зараз закликають охолодити гарячі голови в Києві. Вони зараз складають списки евакуації в Донецьку та Луганську, так само складали списки на наших окупованих територіях (Абхазії та Південної Осетії – ред.).

Вони концентрували війська під виглядом навчань. Те, що зараз сконцентровано біля кордонів України — поки цих сил ще недостатньо, щоб великомасштабну агресію здійснити. На кордонах з Грузією було 100 тис. солдатів з гаком, практично всі боєздатні частини сухопутних військ Росії були сконцентровані. Біля кордонів України поки цього немає, але все може змінитися. У 2008 році вони привчали світ, себе і нас, що до чогось готуються”, — сказав він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.