Росія не контролює Маріуполь, але вже до 9 травня збирається провести в місті так званий “парад перемоги” і створити ілюзію нібито мирного життя в місті. Для цього окупанти мають намір прибрати тіла загиблих і завали з частини Центрального району міста. Однак наразі в місті немає людей і техніки для проведення подібних заходів. Про це заявив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Як повідомляє Українська правда, він розповів про те, що, незважаючи на відсутність повного контролю над містом з боку російських військ, окупанти зібралися показати видимість, мовляв, “мирного життя” в місті. Люди нібито навіть в таких умовах готуються до проведення “параду” 9 травня.

“Окупанти планують саме у Маріуполі провести “карнавал перемоги” на 9 травня… з хорошого – ані техніки, ані людей для проведення таких заходів у місті немає”, – сказав Андрющенко.

За його словами, після того як колабораціоніст Костянтин Іващенко став ватажком міста, він роздає свої так звані “вказівки” іншим особам.

У той же час АЗОВ лише укріплює свої позиції в місті. Нагадаємо, що У Маріуполі підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білінського прорвалися на з’єднання з полком «Азов».
Про це радник голови Офісу Президента Олексій Арестович повідомив у Фейсбуці.

«У Маріуполі підрозділи 36-ї бригади морської піхоти внаслідок складного та дуже ризикованого маневру прорвалися на з’єднання з полком «Азов», який професійно забезпечив цей захід», – написав він.

Арестович зазначив, що «Азов» отримав суттєве підкріплення, а 36-та бригада уникла розгрому частинами та отримала додаткові серйозні можливості, фактично набула другого шансу.

«Захисники міста, тепер спільно, серйозно зміцнили свій район оборони. Загалом система оборони міста приросла і зміцнилася. Ось що буває, коли офіцери не втрачають голову, а твердо зберігають керування військами. Давайте і ми не будемо втрачати. Армія знає, що робить», – заявив Арестович.

Також зазначимо, що російський диктатор Володимир Путін намагається стягнути на Донбас стільки військових сил РФ, щоб їхня кількість переважала чисельність українських військових у 5 разів.

Путін для цього стягує солдат з усього регіону. Про це пише видання The Times із посиланням на свої джерела.

Зазначається, що Кремль сподівається на те, що на Донбасі буде вирішальна битва у війні проти України. Проте джерела видання зазначають, що хоч росіяни стягнуть десятки тисяч солдатів, їхня кількість все одно не буде достатньою для перемоги Росії у війні.

Деякі західні джерела очікують, що наступ почнеться до кінця цього тижня.

Як свідчать супутникові знімки і звіти, РФ нарощує війська і техніку щонайменше в трьох місцях на кордоні з Україною.

Відкрита степова місцевість сприятиме російському наступу на сході України, однак українська армія це може компенсувати, тому що росіяни борються чисельністю, а не умінням.
Таку думку висловив колишній директор ЦРУ, екскомандувач Центральним командуванням США та силами США і НАТО в Іраку й Афганістані генерал Девід Петреус під час обговорення Київського безпекового форуму, повідомляє Укрінформ.

Петреус вважає, що у битві за Київ, в якій «українці можуть святкувати перемогу», їм сприяла, зокрема, лісиста місцевість, натомість на сході та півдні переважають степові зони, які сприятимуть широкомасштабному наступу росії на Донбасі.

«Там відкрита місцевість, на відміну від того, як вона виглядає довкола Сум, Чернігова чи Києва. Тобто, це більш сприятлива територія для того, щоб піти широким фронтом, танковими силами та ін. Тому нам треба молитися, щоб, скажімо, були дощі і щоб рух бронетехніки рф був ускладнений через погодні умови», – сказав екскомандувач силами США.

«Ви вже показали здатність боротися і битися і успішно, і ефективно. І хоча місцевість буде не такою сприятливою для українських військ, менше з тим, можна якось це компенсувати, тому що росіяни борються лише чисельністю, а не умінням», – додав генерал.

Він наголосив, що війська рф поки безуспішно намагаються прорвати лінію оборони Збройних Сил України, щоб створити котел довкола українських сил.

Петреус також припускає, що російські війська біля Харкова мають на меті відтягувати на себе українських військових, щоб вони не могли діяти на інших напрямках. Генерал висловив захоплення діями українських сил у Миколаєві, які не дали росії просунутися до Одеси.