За попередніми аналізами, з'ясувалось, що хімікати не перевищують дозу у воді річки Рось, де перекинувся автомобіль з гербіцидами.

"Масової загибелі риб немає. Ситуація під контролем. "Було поставлено на контроль за якістю води, яка набирається з річки Рось для забезпечення питного водопостачання. Органи, які здійснюють державний нагляд і контроль якості питної води, Держспоживслужба і представники лабораторних центрів МОЗ, проводили їхній лабораторний аналіз. За попередніми аналізами, перевищення концентрації речовин у річці Рось не виявили", – заявив заступник директора департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Лещенко.

Ухвалено рішення про продовження припинення подачі питного водопостачання у місті Біла Церква.

У місті Умань Черкаської області воду постачають з резервуарів, запасу має вистачити на 3 доби. У Білій Церкві запасу вистачить на добу, люди беруть воду з бюветів або з резервуарів, що підвозять у місто.

Додамо, що станом на 7 годину ранку, 10 червня, водопостачання Умані та Білої Церкви здійснювалося з резервних резервуарів.

9 червня в селі Збаржівка Вінницької області під час транспортування інсектициду автомобіль перекинувся в притоку річки Рось, яка протікає в декількох областях.

У зв’язку з викидом хімікатів в Рось була припинена робота Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, що забезпечує водою Білу Церкву і Умань.