1368567

Викладачі геологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка влаштували святкування 70-річчя факультету просто в одній з аудиторій. Кілька студентів-міжнародників, які мали пару у сусідній аудиторії, зробили зауваження геологам, що призвело до конфлікту і завершилось образами з боку декана факультету Миколи Павлуня.

Про інцидент, який трапився ввечері 7 жовтня у приміщенні геологічного факультету на вул. Грушевського, 4, ZAXID.NET повідомили студенти факультету міжнародних відносин, які о 19:30 мали там пару. Натомість у сусідній аудиторії проходило бурхливе святкування 70-річчя геологічного факультету. Деякі викладачі, за словами, студентів поводились надміру голосно і курили просто у коридорі університету, передає Корупція.Інфо.

В якості доказу такої поведінки викладачів студенти надали  фото, зроблені на телефон.

На фото чітко видно, що учасник святкування курить просто у навчальній аудиторії

На зауваження студентів-міжнародників, декан геологічного факультету Микола Павлунь, який перебував, за їхніми словами, у стані алкогольного сп’яніння, заявив, що «не має грошей на святкування в іншому місці», але має натомість дозвіл на святкування від ректора університету.

«Стосовно порушень адміністративних норм, пан декан зауважив нам, що «нема у нас (в Україні) правової держави, та й держави, як такої, теж», – розповів студент-міжнародник Андрій Табінський.

«Про яку вищу освіту української молоді можна говорити? Чому замість уваги до знань студенти мусять звертати увагу на такі низинні ситуації?, – емоційно коментує цей інцидент Вікторія Олішевська, cтудентка магістратури міжнародних відносин. – Проблема, очевидно, комплексна, але перше, що в цій ганебній ситуації варто зробити – публічно висвітлити її. Тому основна ідея – винести цей, далеко не єдиний, прояв загниваючої системи на державний рівень і вимагати відповідальності за подібні прояви низької моралі і неповаги».У розмові із  ZAXID.NET 62-річний професор Микола Павлунь, декан геологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка, спочатку намагався заперечити всі закиди зі сторони студентів-міжнародників, однак, дізнавшись про фотографії, все ж підтвердив, що у середу, 7 жовтня, у кількох аудиторіях справді відбувалось святкування з нагоди 70-річчя факультету. За його словами, це було «неформальне спілкування» після конференції, присвяченої ювілею факультету, участь у якій взяли понад 200 геологів – випускники факультету і викладачів  Він також запевнив, що присутні поводились пристойно – «просто випили по чарці коньяку та розійшлись».

 «Я точно не рахував, скільки було людей. В одній аудиторії вмістилось близько ста людей, а загалом десь може 200-270. Ну, можливо хтось з них міг і закурити на коридорі, я ж за всіма не вслідкую. Зрештою, я і не маю морального права робити їм такого зауваження і казати, щоб не курили. Це ж люди поважного віку, лауреати», – виправдовувався Микола Павлунь.

Вибір місця для святкування декан пояснив тим, що жоден ресторан не зміг би прийняти таку кількість гостей одночасно, а тому вирішили святкувати просто на факультеті. За словами професора Павлуня, він просто не передбачив, що учасники конференції могли комусь заважати, оскільки застілля відбувалось пізно увечері і пари на той момент мали б вже закінчитись.

 Загалом Микола Павлунь не бачить проблеми у розпиванні алкоголю у стінах університету. «Та ви подивіться навіть на міністрів закордонних справ, вони ж так само спілкуються там, де проводили конференцію, а не в ресторан їдуть. Якщо ми не можемо цього зробити, то навіщо ми живемо?», – риторично запитав декан кореспондента.