В Україні з'явилася чергова смертельно небезпечна інфекція – лістеріоз. Вона викликає безліч серйозних захворювань, аж до летальних випадків.

За першими симптомами інфекція схожа на сильне харчове отруєння, у тварин – на сказ. Якщо ж вчасно не діагностувати хворобу, страждає центральна нервова система або головний мозок. 

Для літніх людей зі слабким імунітетом, маленьких дітей і вагітних жінок наслідки можуть бути летальними. В Україні поки що тільки одна людина захворіла на лістеріоз. Але нові випадки захворювання можуть виникати через тривалий інкубаційний період лістеріозу – 70 діб.

Є підозри, що бактерія потрапила з Європи, де вона стала причиною смерті десяти осіб. Спалах інфекції виник через заморожену кукурудзу, яку на ринки ЄС поставляли з Угорщини. Зараз її активно вилучають із продажу в Україні. Жінку, яка захворіла на лістеріоз, звуть Аліна Проценко. Про бактерію лістеріоз вона дізналася з повідомлення, яке їй прислали з магазину.

Менеджери попросили жінку повернути заморожену суміш овочів угорського виробництва, яку вона придбала у них. Але жінка її вже з'їла.  

Жах у тому, що лістеріоз небезпечний для вагітних. Ірина втратила дитину під час вагітності. Вона згадує, що перед трагічним випадком у селі у знайомих пила щойно надоєне молоко.

"Я була на роботі. Відчула температуру, ломку в тілі. Ніби я тягала залізо. Ломило таз, стегна. Дитина була мертвою. Викликали у мене штучні пологи", – згадала жінка.

Суміш овочів з Угорщини, швидше за все, вже стала причиною спалаху лістеріозу в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції та Великій Британії.  

Щоб не підчепити інфекцію, фахівці радять ретельно готувати продукти до вживання. Кращий спосіб – термічна обробка. Свіжі овочі та фрукти слід ошпарити окропом. Лістеріоз – інфекційна хвороба тварин і людини, якувикликають види роду Listeria. Хвороба характеризується ураженням центральної нервової системи, септичними проявами, абортами, маститами або протікає в формі безсимптомного носія L. monocytogenes, яке зумовлює захворювання людини, а L. ivanovi – тварин.

Джерелом зараження сільськогосподарських тварин є корми, зокрема, силос, де лістерії розмножуються. Зараження людей пов'язане зі споживанням овочів і продуктів тваринництва. Якщо ж вчасно не діагностувати хворобу, страждає центральна нервова система або головний мозок.

Переносниками хвороби можуть бути коти, собаки, кролики, рогата худоба.

Симптоми хвороби: На шкірі з'являються дрібні висипання (розеоли і папули), на слизовій рота, глотки, стравоходу часто бувають висипання у вигляді невеликих сірувато-білих гранульом. Відзначаються лихоманка, розлади дихання, напади ціанозу, тахікардія. У легенях – явища пневмонії. Збільшені печінка, селезінка. Загальний стан нагадує сепсис. У крові лейкоцитоз з нейтрофільним зсувом вліво. При ураженні нервової системи клініка нагадує картину гнійного менінгіту.