Журналісти знайшли  розгалужену мережу агітаторів Блоку Петра Порошенка та влаштувалися туди на роботу. Та виявили чимало фактів, які можуть зацікавити правоохоронні органи, йдеться в сюжеті ТСН.

Знайти роботу агітатором в Україні легко – кілька кліків мишкою, два телефонні дзвінки і вже є запрошення на співбесіду. Вечір журналісти провелив черкаському осередку "Солідарності", де з’ясовули їхню освіту і досвід роботи, пояснили обов’язки і завдання, оголосили розмір винагороди:

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

 "По сумі винагороди – то це 300. Ну… Знову ж так, я не знаю. Питають багато за обіди, як воно має бути, я не знаю" – повідомили  журналістами

Вранці люди стартували з центру Черкас – о 8:00 тут збираються автобуси з агітаторами. Самі себе вони називають "магами", але чому – ніхто не пояснює. Завдання "магів" на цей день – зібрати підписи за вступ до ЄС. Разом із тим – розповідати всім, що вони волонтери. 

Але це лише привід. 

"Спочатку ми беремо підписи, щоби людей не шокувати цими газетами. А потім вручаємо газету, як наостанок. Не забувайте запитувати, за кого ви голосуєте – так, між іншим", – інструктують агітаторів. Основне ж їхнє завдання – зібрати персональні дані жителів навколишніх сіл та з’ясувати політичні вподобання селян. Настанови дає Олена, вона старший "маг": 

"Коментарів журналістам ніяких не давати, просто одразу йти і займатися власними справами. Бейджик бажано прикривати, тому що там не ваше ім’я. Дивіться, як працюємо: ми – волонтери, ми за це грошей не отримуємо, хто б не питав".

Виявляється, МАГ – це абревіатура від "Мобільна Агітаційна Група". У ній працюють люди, які називають себе волонтерами "Солідарності" Петра Порошенка.

В будь якому випадку, ніяких трудових угод із "магами" не підписувалося і жодного разу охочі вступити в ряди не показували будь-які документи. 

Журналісти ТСН запитали у виборчого штабу Порошенка, чи мають так звані волонтери стосунок до них, а також чи існує фінансова звітность волонтерської діяльності і як будуть використані особисті дані селян, але там наш запит проігнорували. Тож ми звернулися до депутатів із фракції БПП. "Я не є членом партії "Солідарність", – заявив Іван Вінник. "Про скупку голосів? Шановний, далі неможна", – пішла від журналіста Ірина Луценко. 

"До ніяких мобільних груп я відношення не маю. Є групи, є журнали, є якісь газети – ну, треба звертатись до відповідних органів. Якщо ви хочте, щоб я як народний депутат поцікавився, то я готовий зробити відповідний запит", – запропонував Дмитро Андрієвський.