У столиці 23 січня правоохоронці затримали голову садівничого товариства, розташованого на території міста Києва. Зловмисника спіймали на отриманні хабара в 15 тисяч доларів США, повідомляє прокуратура Києва.

Хабар затриманий вимагав та отримав від громадянина України за вирішення питання про його прийняття до складу кооперативу і виділення земельної ділянки під будівництво банного комплексу.

Зловмисник затриманий в порядку ст. 208 КПК України відразу після отримання грошових коштів. На місці події, а також за адресою проживання фігуранта і в його приватному автотранспорті проводяться обшуки. Вирішується питання про оголошення затриманому про підозру.Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Попередня правова кваліфікація – ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням). Санкція статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше в Києві співробітники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро і прокуратурою затримали ректора одного з університетів Запорізької області під час дачі хабара. Ректор передавала десять тисяч доларів США одному із заступників міністра освіти за позитивний висновок щодо акредитації вузу та уникнути перевірки відомчої інспекцією.