В Україні підготували зміни змін до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів. Тепер власників євроавто можуть зобов'язати підтверджувати документально заявлену в декларації вартість авто.

Як пояснила на своїй сторінці в Facebook глава податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна, мова йде про надання співробітникам митниці банківських платіжних документів, договору купівлі-продажу або копії митних декларацій країни відправлення.

За її словами, якщо власник зможе довести заявлену вартість авто, то сума розмитнення збільшена не буде. "В іншому випадку митні органи мають право перевірити достовірність заявленої вартості авто. Перевірка буде базуватися на інформації про вартість аналогічного транспортного засобу в країні останньої реєстрації авто", – пояснила Южаніна.

Вона додала, що якщо перевірка покаже відповідність заявленої вартості до середнього діапазону цін на ринку, то сума розмитнення не зміниться. Але в разі якщо зазначена вартість була навмисно занижена – митники мають право встановити її на рівні не вище рівня нижньої межі такого діапазону.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Вкотре звертаюся до виконавців норм Закону №2611: всі додаткові вимоги, так само, як і завищена вартість брокерських послуг, означатиме невиконання закону і саботаж, який повинні розслідувати антикорупційні органи", – підсумувала глава податкового комітету.

Варто зазначити, що 8 листопада Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейської реєстрацією в Україні. Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і більше 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно €50 і €100. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см вводяться базові ставки відповідно €75 і €150.

Також Рада ввела великі штрафи за порушення правил ввезення таких автомобілів на територію України. Власники машин на єврономер не згодні з низкою положень цих законів, через що в багатьох регіонах України проходили акції протесту.

Згідно з даними Державної фіскальної служби, в Україні в режимі тимчасового ввезення потрапили 2,7 млн автомобілів. Кількість авто, завезених в режимі "транзит" і фактично знаходяться в Україні з порушенням термінів, досягло 110,4 тис., А в режимі "тимчасового ввезення" з порушенням термінів – 207,4 тис.