В Тернопільській області на 74 році життя помер член Росохацької юнацької патріотичної підпільної організації Микола Слободян

, передає Корупція.Інфо

В останні роки життя Слободян тяжко хворів: були проблеми з ногами, діагностували серцеву астму. Також у нього знайшли рак горла. Микола Слободян був активним учасником підпільної молодіжної організації в Тернопільській області, яка боролася за незалежність України на початку 70-х років.

Популярне: "Якщо за 30 днів не встиг поставити печатку…": Яким буде розмір штрафу для українців
 

"Він був переконаним націоналістом. У 60-70 роки було багато скептиків: "Та що ви, хлопці, куди там". Такий дух, переконання, що Україна все-таки коли-небудь буде, і треба щось робити. Він підтримував цю ідею і поділяв. У нього, можна сказати, були навіть крайні погляди на все. Просто відчайдушний був хлопець в той час, не боявся", – розповідає учасник "росохацької групи" Володимир Мармус.

Слободян брав участь у підготовці і здійсненні головної акції організації – виготовлення та встановлення у м. Чорткові 4 українських національних прапорів і 19 листівок, що закінчувалися гаслами: "Свободу українським патріотам!", "Ганьба політиці русифікації!", "Хай живе зростаючий український патріотизм!".

За часів СРСР українець відсидів 3 роки в таборах суворого режиму і 2 роки в засланні. Слободяна було реабілітовано згідно з Законом РРФСР від 17.04. 1991 "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".