Путін хоче звести у ненависті народи. Росіян і українців. Вона вже є. Але це не означає, що ми маємо також так поступати.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив перший Президент незалежної України Леонід Кравчук.

«Коли Путін щось каже, він спирається на реальну силу. З моєї точки зору, він каже дурниці. Це не по-людськи. Він хоче звести у ненависті народи. Росіян і українців. Вона вже є. Але хіба можна так поступати? Бог бачить усе. Але це не означає, що ми маємо так поступати», – зазначив Леонід Кравчук.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами першого Президент незалежної України, є у Росії люди, які розуміють, що Путін не правий.

«От є відомий політик Бурбуліс, який підписав Біловезьку угоду разом із Єльциним. Я з ним говорив. Говорив і з іншими. Вони усе розуміють. Вони кажуть, що не все так просто, але спробу треба робити.

Проблема лиш у тому, що ми знаємо приблизні умови, які виставляють «ЛДНР», а які умови виставляє Росія для України, ми не знаємо. Принаймні я не знаю. Можливо хтось знає»,– зауважив Кравчук.

Водночас перший президент незалежної України заявив, що він вірить у мир на рівних умовах.

«Я вірю, що він можливий. Якщо ми усі у це не повіримо, то це трагедія. Кожного дня ми включаємо телебачення. Кожного дня похорони. Деякі телеканали навіть захоплюються цим. Показують, як стріляють, убивають, розписують деталі. Але хіба я можу із цим миритися і відчувати себе спокійно, дивлячись на цю людську трагедію? Та треба зробити все, що тільки можна, щоби її якось зупинити»,– прокоментував Леонід Кравчук.

Окрім того, нещодавно, Кравчук заявив, що владі потрібно перестати залякувати українців. Кравчук розповів, що  теми війни, витають не тільки серед пересічних українців, а й у високих кабінетах влади, адже нещодавно один з представників Ради національної безпеки і оборони заявив про те, що Третя світова війна неминуча, розповів Кравчук.

Екс- президент був обурений такими розмовами і задав риторичне питання: невже так бажає хтось воювати. Перший президент України привів безліч прикладів, коли Росія стягувала до кордонів України свої війська і нічого особливого не відбувалося. Однак тоді цю інформацію не підносили як критичну ситуацію, а констатували факт.

Нагадаємо, аналітик Центру міжнародних досліджень Дипломатичної Академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Олена Снігир заявила, що Росія сьогодні веде гібридну стратегію і незабаром вона переключить увагу на Одесу, її морський шлях. За словами експерта, агресор спробує там проконтролювати потік і встановити свої правила.