Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» № 330-ІХ, який парламент ухвалив 4 грудня 2019 року.

Метою документа є забезпечення належного контролю над цінами на електричну енергію за умов недостатньої конкуренції на цьому ринку; врегулювання питань роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії, що є необхідною передумовою для забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період, та що вже завдало і завдасть удару по Ахметову.

Зокрема, закон передбачає, що в разі істотного коливання цін на ринку електричної енергії Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку «на добу наперед» з відповідним обґрунтуванням. Такі ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом України.

Також НКРЕКП отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, тариф на відпуск електроенергії (у випадках, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України про покладання спеціальних обов’язків).

Закон встановлює заборону на продаж та/або постачання електричної енергії, імпортованої з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку). Водночас Кабінет Міністрів України має право скасовувати цю заборону на визначений ним термін для уникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України.

Документ також передбачає, що гарантований покупець спрямовує різницю між доходами та витратами, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом та за аукціонною ціною.

Варто зазначити, що нещодавно у фракції “Слуга народу” розпустили одну з 15 неофіційних груп через підпільну роботу на олігарха Ріната Ахметова.

Про це пише Українська правда.

За інформацією видання, в так звану групу бізнесмена Іллі Павлюка входили близько 30-40 депутатів. Серед них – Дмитро Соломчук, родич Максим Павлюк, бізнесмен з Калуша Олег Марусяк, професор політичних наук КНУ Валерій Колюх, який до цього був помічником народних депутатів Володимира Сівковича і Олександра Онищенка, Сергій Бунін, який раніше обирався в Київську обласну раду від Самопомочі та інші.

Відзначається, що 3 грудня Дмитра Соломчука звільнили з посади заступника голови фракції, а групу, яку він офіційно очолював, розпустили. І тепер в Слузі народу не 15, а 14 неофіційних груп.

“Вони спочатку ходили по залу і під’юджували всіх. Мовляв, а що це за закони? Чого ми їх голосуємо? Може там є чийсь інтерес? А якщо є, то чому з нами не діляться?”, – розповідає один з депутатів Слуги народу.

Один з лідерів фракції розповів, що деякі депутати з групи Павлюка зізналися, що працювали в інтересах Ахметова.

Видання пише, що до “розгону” був залучений і сам Володимир Зеленський.