Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вважає, що так званому президентові Білорусі Олександру Лукашенку приділяється занадто велика увага.

Про це він сказав в ефірі каналу Україна 24.

Леонід Кравчук назвав Лукашенка самопроголошеним президентом, з яким не варто вступати в дискусію.

«МЗС і президент висловились, що те, що відбувається в Білорусі, ми не сприймаємо, ми приєдналися в цих оцінках до європейських країн, і чогось особливого висловлювати ще по відношенню до Лукашенка не потрібно. Я вам скажу чому: занадто багато честі для Лукашенка, щоб ми на нього звертали таку увагу. Він самопроголошений президент, з точки зору світового права ніхто, а робить з себе лідера, диктує якісь умови, дає оцінки всім іншим, а ми будемо вступати з ним в дискусію. Ми вже висловилися, і це наша остаточна позиція », – зазначив перший президент.

Леонід Кравчук підкреслив, що прихильники Олександра Лукашенка неправильно його сприймають, адже він ніколи не був «голубом миру».

«Він ніколи не був« голубом ». Я добре знаю Білорусь, я багато спілкувався з Лукашенком. Він відразу розгорнув свій човен до колишнього Радянського Союзу, а потім до Росії. У мене фігура Лукашенка не викликає ніяких сумнівів з точки зору його оцінки. Називають його «голубом миру» люди, які або не знають Лукашенка, або щось інше, у них щось з головою не в порядку, вибачте. Весь світ бачить, а хтось засліплений. Цивілізований світ висловив свою точку зору. Що стосується відносин з білоруським народом – вони повинні бути нормальними », – акцентував глава української делегації в Тристоронній контактній групі.

Раніше Кравчук заявляв, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко навряд чи зможе залишитися в Білорусі як екс-глава держави. Суспільство не зможе змиритися з його перебуванням на території країни.

Навряд чи у нього буде нормальне життя, якщо він залишиться в Білорусі. Можливо, десь в глибинці білоруського життя – в селах, районах, менше ворожості до Лукашенка. Я це розумію, тому що суджу по Україні, – підкреслив Кравчук.

За його словами, активна частина суспільства не зможе змиритися з тим, що Лукашенко, який приніс стільки нещасть, залишиться.

Крім того, Кравчук додав, що тримання за владу самопроголошеного президента суперечить здоровому глузду.

“Йому буде важко жити в такому середовищі, і він буде змушений покинути Білорусь”, – зазначив політик.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.