Народний депутат України Андрій Деркач прийняв рішення про те, щоб подати позов до суду з вимогою визнати бездіяльність Міністерства закордонних справ.

Про це він заявив на прес-конференції “Інтерфакс-Україна”.

“Сьогодні я звертаюся з позовною заявою до суду з вимогою визнати протиправною бездіяльність Міністерства закордонних справ і вимагаю зобов’язати МЗС внести офіційну заяву (ноту) про неприпустимість втручання окремих осіб посольства США у внутрішні справи України”, – заявив Деркач.

За словами нардепа, їм були виявлені факти зовнішнього управління Україною, порушення окремими посадовими особами посольства США державного суверенітету України, розкриття фактів таємниці досудового розслідування посольству США і управління діями незалежного державного правоохоронного органу – НАБУ, систематичне незаконне втручання в діяльність Генерального прокурора України та Офісу генерального прокурора посадовцями посольства США.

“Все це є порушенням міжнародних законів і супроводжується постійними скандалами”, – зазначив Деркач.

Раніше Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) визначило чотирьох пов’язаних з Росією осіб, в тому числі народного депутата України Андрія Деркача (позафракційний), причетних до спроб вплинути на виборчий процес в США, і ввело в відношенні них персональні санкції.

За даними Мінфіну США, Деркач, депутат українського парламенту, більше 10 років був активним російським агентом, підтримуючи тісні зв’язки з російськими спецслужбами. Деркач прямо або побічно брав участь, спонсорував, приховував або іншим чином був причетний до іноземного втручання в спробі підірвати майбутні президентські вибори в США 2020 року.

“Сьогоднішнє позначення Деркача націлене на викриття російських кампаній зловмисного впливу і захист наших майбутніх виборів від іноземного втручання”, – йдеться в інформації, оприлюдненій на сайті Мінфіну США 10 вересня.