У Бахмуті час грає проти ворога

Про це заявила заступниця  Міністра оборони України Ганна Маляр:

“Грамотні дії нашого командування на Бахмутському напрямку та мужність бійців зробили для ворога ці тривалі бої найдорожчими за час повномасштабного вторгнення.

Адже витрачені ворогом на захоплення Бахмута час, зброя, техніка та величезна кількість загиблих з точки зору військової доцільності не виправдовують себе.

Втім, ворог не полишає свої плани та пішов на принцип і підняв ставки на шкоду собі. Це дуже «по-російськи», логікою не зрозуміти”.

У Свою чергу Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський у Телеграмі повідомив, що  Сили оборони продовжують боронити Бахмут, завдаючи великих втрат ворогу на Сході. Злагодженість дій та стійкість наших воїнів забезпечують виконання завдань, ламають бойовий дух ворога, зривають його плани.

“У Бахмуті на деяких ділянках ворог помітно нервує, бо час грає проти них, а людського ресурсу в окупантів для штурмів наших позицій залишається менше”, – зазначив Сирський.

На Бахмутському напрямку ППО Сухопутних військ виконує бойові завдання із боротьби з російськими дронами-розвідниками, ударними дронами та баражуючими боєприпасами.

«Хочу відзначити злагоджені дії зенітників 28-ї та 93-ї ОМБр, операторів бойових машин ЗРК «Стріла-10», які за цей тиждень сумарно знищили 7 БПЛА «Орлан-10» та 2 БПЛА «Зала». В умовах постійного впливу артилерії противника наші воїни навчились взаємодіяти з підрозділами РЕБ, швидко виявляти малорозмірні та малопомітні ворожі БПЛА в повітрі та точно їх вражати», — зауважив командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Він додав, що, окрім цього, ППО Сухопутних військ веде активний захист нашої артилерії від ударів ворожих баражуючих боєприпасів типу «ланцет».

У свою чергу український військовослужбовець, котрий у Telegram пише під ніком “Бахмутський демон”, поділився, що за Бахмут продовжуються запеклі бої. Найманці ПВК “Вагнер” штурмують у чоло українські позиції, намагаючись закріпитися у центрі міста. 

Він зазначив, інтенсивність атак за містом трохи знизилася. Натомість окупанти зосередилися на боях усередині населеного пункту. Ідуть дуже запеклі бойові дії. “Головна тактика окупантів зараз спрямована на пролазіння в центр Бахмута, тому що інтенсивність атак за межами міста трохи знизилася. Основні залпи “Вагнера” роблять на півночі та сході міста. Лезуть у центр. Відбиваємо. Бійня триває. Це справжня бійня під артою, стрільбою та боротьбою за вулиці, будинки, підвали. Це повне пекло”, – розповів військовослужбовець ЗСУ.

Ситуація на Бахмутському напрямку змінюється буквально щохвилини.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко пояснив, що українські захисники воюють не лише із ПВК “Вагнера”, але й з російською десантурою.

Якщо вони займають якусь позицію, то майже через годину її можуть повернути під свій контроль ЗСУ за результатами контратаки,
– повідомив він.

За його словами, ситуацію в місті можна назвати “гойдалками” через оперативну дію українських військовослужбовців, що віддано боронять Бахмут.

Олександр Коваленко розповів, що наразі російські окупанти все ще залишаються на північній та південній локаціях Бахмута.

“Вони продовжують залишатися у східній частині міста в приватному секторі, упершись в лінію оборони у вигляді природної перешкоди – річки Бахмутка”, – зазначив він.

За його словами, росіянам вкрай не вистачає ресурсу, щоб прискорити свій тиск на позиції ЗСУ та повністю взяти під контроль промзону. Тож це не дає можливості ворогу просуватися до центру міста.