Національне агентство з питань запобігання корупції викликало 16 осіб для надання пояснень щодо їхніх декларацій та порушень процедури подання звітності.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Серед запрошених народні та місцеві депутати, суддя, члени ЦВК та інші чиновники. Кілька викликаних невчасно повідомили агентству про суттєві зміни в майновому стані – це прокурор Харківської місцевої прокуратури № 4 Людмила Шандула, заступника начальника відділу ГСУ ГПУ Ігор Сендак, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 1 митного поста "Херсон – центральний" Євген Старенький, начальник відділу погашення боргу Києво-Святошинського управління ГУ ДФС Наталія Волощук та народний депутат Михайло Гаврилюк.

Декларація нардепа за 2018 років має кілька суттєвих відмінностей від його звітності за попередній період. Так, у політика з'явився автомобіль, а його дружина розжилася квартирою. Причому, власницею квартири, згідно з декларацією, дружина нардепа стала ще у квітні 2017 року, тобто ця нерухомість, ймовірно, вже повинна була значитися у минулій звітності.

Апартаменти площею 75,8 метрів квадратних розташовані у Коломиї, і там прописана маленька дочка депутата.

Машину Гаврилюк придбав у грудні 2018, однак в декларацію вирішив внести лише в березні поточного року. Нардеп купив китайський позашляховик 2008 року випуску.

НАЗК викликала декларантів і за іншими ознаками порушень. Так, за ознаками порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів викликали нардепів Андрія Павелка, Дениса Омельяновича, депутата Богуславської міськради Юрія Смоляра та депутата Григорівської сільради Олександра Рогового.

За ознаками порушення обмеження щодо сумісництва та суміщення викликається нардеп Ігор Котвіцький.

За ознаками невиконання законних вимог Національного агентства викликають Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України Олексія Тахтая та Озерянського сільського голову Галицького району Івано-Франківської області Андрія Гаврилишина.

Варто додати, що раніше  в ЗМі з"явилась інформація, що Михайло Гаврилюк вже два роки їздить на машині, яку йому передали для відправки в зону АТО.

Щоб не потрапити під підозру, встановив на машину темно-зелені волонтерські номера, які видавалися тим автомобілям, які привозилися з-за кордону для передачі в зону АТО.