У Львівській обласній клінічній лікарні провели унікальну операцію 32-річному рятувальнику з Городка, батькові двох дітей, який перед святами через раптовий різкий біль у животі дізнався, що має рідкісну вроджену ваду кишківника.

Ця історія сталася напередодні святкування Нового року, коли люди поспішають завершити усі нагальні справи, бо ж попереду – святкові дні, повідомляє Корупція. Інфо 

32-річний Юрій Олех з м. Городка Львівської області навіть не міг припустити про таке завершення старого року, яке запам'ятається йому назавжди. Прийшов додому, як звично, не підозрюючи, що з ним станеться.

«Відчув біль у животі, який не зупинявся, а лише наростав, – розповідає Юрій Олех. – То було все дуже раптово і незрозуміло. Дружина Оксана відразу викликала «швидку», бо біль посилювався. Аж на колінах стояв від болю».

Першу операцію негайно провели у Городоцькій районній лікарні, де визначили кишкову непрохідність і видалили її. Але згодом біль повторився, районні хірурги звернулися до львівських хірургів по допомогу і Юрія реанімобілем перевезли у Львівську обласну клінічну лікарню, де й зробили повторну операцію.

«На 15-20 тисяч людей, які потрапляють на операційний стіл з гострою патологією зустрічається один такий випадок, – розповідає головний хірург Львівської області Юрій Шаваров, який оперував Юрія Олеха.

– Ця патологія називається синдромом Ледда або неповним поворотом кишківника. У Юрія ця вада є вродженою і до цього часу не давала про себе знати. 

Підступність цієї патології у тому, що проявляється вона раптово і маскується під симптоми кишкової непрохідності. А діагноз точний хірург встановлює вже на операційному столі».

Хірурги, які не зустрічалися з усуненням таких вад, не розуміють, чому після операції, в якій кишкову непрохідність видаляють, вона раптом знову повторюється в іншому місці. А це і є симптомом цього небезпечного синдрому Ледда.

Здебільшого така недуга проявляється у дитячому віці. Схожа історія була з 17-річним Максимом, якому збирали гроші всією країною і який перебуває зараз в Індії, чекаючи на пересадку кишківника.

Цьому хлопцеві довелось видалити майже весь кишківник через незворотні зміни, які вже встигли відбутися. Зауважу, що недуга ця завжди проявляється дуже гостро, раптово, маскується під симптоми інших захворювань, тому буває, що хворий потрапляє до рук хірурга тоді, коли вже видаляти необхідно дуже багато і коли є крайні ступені завороту кишківника навколо судин, то час життя людини вже вимірюється годинами. 

Ситуація, що склалася з 17-річним Максимом, показала, що безумовно в Україні є чудові люди, які готові допомогти, але водночас показала безсилля української медицини у такому випадку. 

Лікарні потребуть сучасної експертної апаратури, бо ми мусимо надавати українським пацієнтам допомогу в Україні, а не спільними зусиллями відправляти їх за кордон на лікування. 

Юрій Олех має значно легшу ступінь здавлення судин і синдрому, старший за віком і вчасно потрапив до рук хірургів. Тому можна сказати, що «народився у сорочці» і має усі шанси на Різдво вже бути вдома з дітьми і родиною. 

Дуже важливо потрапити вчасно до рук хірургів, причому таких, які мали досвід роботи з таким надзвичайно рідкісним синдромом. 

Сам Юрій дякує медикам за врятоване життя і Богу за те, що діти матимуть тата. Каже, що, працюючи рятувальником, ніколи не міг подумати, що порятунку раптово потребуватиме сам.