Він майже повністю втратив слух, однак зміг вижити.

Півторарічний Патрик Жуков з Миколаєва потребує допомоги. Через три складні операції на серці малюк повністю втратив слух. Патрику потрібна кохлеарна імплантація.

Його поставили на безкоштовну чергу в Україні. Утім, через вади серця та інсульт таку,  здавалося б, просту операцію в українській лікарні Патрик може не пережити. А на імплантацію за кордоном  грошей в родини немає.  

У свої півтора рочки Патрик не ходить і не чує. Хлопчик  реагує лише на дотики та вібрацію. Мама на 32-му тижні вагітності дізналася, що в дитини вада серця. До того ж  найскладніша форма. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Тільки-но він з'явився, відразу дитину забрали в реанімобіль, бо серце не скорочувалася. Дуже страшно", – розповідає мама Катерина.

Через 4 години після народження Патрика прооперували. Наступне  втручання мало бути в рік, утім у 7 місяців немовляті різко стало зле. Шансів, що хлопчик житиме, не давав жоден з лікарів.

"Кажуть, що всі операції летальні до нас, тобто жодна дитина не вижила. Вирішили робити все-таки цю операцію зі страшним ризиком, операція тривала 10 годин", – зазначає мама.

Патрик витримав, але в нього відмовили легені. Лікар Андрій Висоцький не відходив від маленького пацієнта.

"Протягом 2 тижнів ці штуки, які я тримаю в руках: це штучна легеня, яка працювала 2 тижні замість легень Патрика, а це його штучне серце, яке перекачувало кров", – розповідає він.

Консиліуми збирали чи не щодня.  Ще одна операція, і Патрик задихав. Потім 3 місяці реанімації. Те, що ця дитина вижила –  унікальний випадок для української кардіології.

"За такого синдрому, після такої операції, – це дійсно вперше в Україні зроблено. Я без перебільшення можу сказати, що Патрик це унікальна дитина", – підкреслює лікар.

Та внаслідок лікування Патрик  втратив слух . Єдиний порятунок – кохлеарна імплантація. Його поставили в чергу на безкоштовну операцію в Україні. Та, враховуючи серцевий діагноз Патрика, здавалося б, таку просту операцію хлопчик може не пережити.

Батьки кажуть – встановити кохлеарний імплант під повним контролем кардіологів готові у Туреччині. Там є такий досвід. Солідарні з батьками і кардіологи.

"Це має бути зроблено професіоналами. Один з наших клієнтів уже пройшов таку операцію в клініці, куди подали інформацію, зараз він повноцінно чує", – зазначають в українській лікарні.

"Він вижив, він боровся за своє життя і він заслуговує чути, як ми його сильно любимо", – закликає мама Катерина.

Вартість операції – 50 тисяч доларів. У родини, яка за рік витратила всі заощадження, таких грошей немає. Уся надія – на допомогу небайдужих.

РЕКВІЗИТИ

Карта Приватбанку 4149 4390 0353 1690 Жукова Катерина Миколаївна

Тел. 093-313-06-93 тато Олександр Жуков