Передові винищувачі-бомбардувальники НАТО можуть завдати удару по можливостях російської протиповітряної оборони

Про це заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг, передає Depo.ua з посиланням на Washington Examiner.

Йдеться про концепцію стримування противника, відому на Заході як "Зона заборони доступу" (або A2/AD)

Наприклад, в концепції стримування грає роль російський зенітно-ракетний комплекс С-400 "Тріумф". Стратегія Росії в даному випадку спрямована на використання передових систем ППО, таких як С-400, для створення допоміжних пунктів проти посилення сил Північноатлантичного альянсу.

Під передовою авіацією Столтенберг має на увазі перевагу в повітрі винищувачів п'ятого покоління, таких як F-22 і F-35, йдеться в матеріалі. Їх технологія малопомітності і інші датчики для підкріплення бойових платформ, роблять літаки нагальною проблемою для російських військових сил, пише видання.

Столтенберг зазначив, що "неминучої загрози" російського вторгнення на територію НАТО на даний момент немає, але звернув увагу на російські інвестиції у військову галузь разом із агресивною риторикою та збільшенням військовий навчань.

Окрім того, Йенс Столтенберг на зустрічі у вівторок, 29 січня, з міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком заявив, що НАТО буде і надалі чинити тиск на Росію, щоб вона почала поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

Відзначається, що під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в Україні. Зокрема, Столтенберг привітав зусилля Словаччини щодо зменшення напруги, зміцнення довіри та сприяння діалогу.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“НАТО продовжуватиме здійснювати тиск на Росію щодо поваги суверенітету та територіальної цілісності України, а також дотримання Мінських угод”, — наголосив Столтенберг.

Варто зазначити, що на останньому засіданні, у якому брав участь міністр оборони України Степан Полторак, майже усі члени НАТО наполягали на необхідності прискореного вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Полторак наголошує, що Україні слід не лише вступити до НАТО, а й навчитися воювати.

“Нам потрібно навчитися воювати, досягнути стандартів, нам треба нову зброю, нові методики, нову систему, котра відповідатиме нашим інтересам”, – додав міністр.