zzzz

Поліція у Вінницькій області порушила кримінальну справу за фактом знищення 17 диких зубрів, занесених до Червоної книги України. Браконьєрам, які вбили тварин, загрожує по 5 років в'язниці і понад 2 млн грн штрафу.

Про це йдеться в розслідуванні, оприлюдненому на сайті українського філіалу Всесвітнього фонду природи (WWF), передає Корупція.Інфо.

Трагедія стался 31 січня на Вінничині. Стадо зубрів вийшло з лісу в пошуках їжі на поле. Місцеві жителі побачили зубрів і, перебуваючи в нетверезому стані, взявши собак, почали гнати зграю (близько 60-80 особин) на лід. Лід не витримав ваги диких биків, і вони провалилася у воду.

Частини зубрів вдалося вибратися з водойми, інші потонули. Два поранених, ослаблених зубра вийшли на берег. Місцеві жителі вбили їх, а м'ясо забрали додому. Пізніше з води витягнули вісім трупів тварин, а на початку лютого знайшли ще сім. Майже всі зубри були молодими самками.

Поліція порушила кримінальну справу за ст. 248 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) КК України.