Українцям, які вийшли на пенсію до 2010 року, перерахують і підвищать пенсії в залежності від реального стажу.  Зараз вони отримують мало, так як в розрахунках враховуються розмір виплат Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду.

"Ми розуміємо, що це несправедливо, коли людина" пропахав "все життя і отримує мізерну пенсію.  Зараз ми робимо тільки перші кроки.  А вже найближчим часом плануємо презентувати нові програми по пенсійному забезпеченню тих людей, які мають великий стаж роботи ", – заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі телеканалу" еспресо ".

Він пояснив, що нова формула дозволить вище оцінити стаж, а не розмір зарплати.  Коли це станеться, поки точно в Кабміні не визначилися.

Також, що в березні-квітні велика категорія пенсіонерів отримають на руки по 2410 гривень двома рівними виплатами по 1205 грн.  Таким чином держава компенсує пенсіонерам невиплату в 2015-2016 роках індексацій.  Тоді, як відомо, в країні заморозили індексацію пенсій у зв'язку з активною фазою війни на Донбасі і відсутністю грошей, які вимивалися на будівництво армії і відображення російської агресії.

Нині ж держава зібрала в ПФУ близько 13 мільярдів гривень за розмитнення автомобілів на Єврономер.  Ці гроші Порошенко запропонував пустити на виплату компенсацій пенсіонерам.  При цьому її отримають ті, у кого після запланованої на 1-е березня індексації буде мінімальна і нижче мінімальної пенсія.

Крім того, близько 8 мільйонів пенсіонерів з березня отримують автоматично перераховані пенсії.