Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія назвала цілі США, по яких, "у разі загрози", Росія може випустити ракети "Циркон".

При цьому зазначені об'єкти називають військовими центрами прийняття рішень у Сполучених Штатах, звідки управляються системи ПРО, які нібито можуть бути застосовані проти РФ.

  • Точки, на які будуть націлені "Циркони":
  • Пентагон (Вашингтон);
  • Кепмп-Девід (за 100 кілометрів від Вашингтона);
  • Форт-Рітчі (штат Меріленд);
  • Мак-Клеллан (штат Каліфорнія);
  • Джим-Крік (штат Вашингтон).

Відзначається, що в Пентагоні розташовані вищі органи управління збройними силами і комітет начальників штабів, Кепмп-Девід — урядовий пункт управління, Форт-Рітчі — пункт управління президента США і командний центр Комітету начальників штабів. 

Ці три об'єкти розташовані на Східному узбережжі США.

На Західному узбережжі розміщені Мак-Клеллан — управління стратегічними наступальними силами і Джим-Крік — пункт управління ядерними силами.

Раніше президент РФ Володимир Путін повідомив, що створювана гіперзвукова морська ракета "Циркон" матиме швидкість 9 махів і дальність польоту понад тисячу кілометрів, їй будуть озброєні надводні та підводні кораблі, як перспективні, так і споруджувані.

Додамо, що Держсекретар США Майк Помпео прокоментував висловлювання російського президента.

"Так, Путін тоді вкотре оголосив про нібито готовність Москви у відповідь на розгортання американських ракетних систем у Європі скерувати російське озброєння на США. Це, безперечно, є гучними словами з Москви. Ці слова націлені на те, щоб прикрити ключовий виклик. Адже він говорив про рішення США вийти з договору, що поширюється на ракетні системи середньої та малої дальності", – сказав він.

Окрім того, Помпео нагадав, що ракетні домовленості порушувала саме Росія.

"Росія порушувала цей договір, тому для американців немає ніякого сенсу і далі пов'язувати себе обмеженнями, передбаченими цим договором", – наголосив держсекретар.

Як відомо, США 2 лютого офіційно повідомили Росію про призупинення участі у ДРСМД. 

Це означає, що американська сторона має право розробляти та виготовляти заборонене угодою озброєння. Росія заявила, що також призупиняє участь у "ракетному договорі" і починає науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи зі створення нових видів ракет.