Поліцейські, які прибули на виклик до квартири, в якій перебували малолітні діти, залишені матір'ю, не мали законного права розкривати приміщення; в умовах відсутності чітких норм поведінки поліцейських в подібній ситуації вони вважали за краще не ризикувати. – повідомляє Корупція.Інфо

"В цьому випадку сусіди проявили пильність і викликали поліцію, розраховуючи на те, що поліцейські приїдуть і зможуть з'ясувати ситуацію, надати максимальну допомогу. Але поліцейські дійсно не мають законного права відчиняти двері, входити до приміщення", – підтвердив правозахисник.

Разом із тим, за його словами, у поліції була можливість проявити "наполегливість і відповідальність" у цій справі – увійти до приміщенні в складі спеціальної комісії. "Вони могли викликати представника ЖЕКу, сусідів, дільничного інспектора, запросити фахівця, який розкриває замки, для того, щоб увійти в приміщення в присутності свідків, задокументувати це все".

Правозахисник пояснив: "Якщо виявиться, що в закритому приміщенні перебувають люди похилого віку, інваліди, діти, навіть тварини – собаки або кішки, – це є обгрунтуванням законності їхніх дій. Ніхто не дорікнув би поліцейського, якби він зайшов до приміщення і врятував дітей" .

Оцінюючи ситуацію, Багіров звернув увагу на два аспекти: "З одного боку, певною мірою мала місце недбалість поліцейських, несумлінність у виконанні своїх службових обов'язків. З іншого боку, в Україні немає законів і чітких нормативних актів, які б регламентували поведінку поліцейського в таких випадках. Якщо виявиться, що в приміщенні нікого немає, власники можуть написати скаргу, можуть бути судові переслідування".

Таким чином, "поліцейські не проявили відповідальності, наполегливості, не захотіли ризикувати, побоюючись можливих правових наслідків", – зробив висновок правозахисник.

Як писав "Обозреватель", в Києві матір залишила малолітніх дітей одних у квартирі, в результаті хлопчик помер, а дівчинку у важкому стані госпіталізували до лікарні.