Екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський 19 квітня подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва проти Національного банку України і самої фінустанови.

Про це повідомляє НВ Бізнес з посиланням на добре поінформовані джерела в юридичних колах. Непрямим підтвердженням є одне з проваджень у реєстрі судових рішень.

У позовах оскаржуються п'ять кредитних договорів і його особиста порука за ними. За даними видання, перші слухання пройдуть в суді 10, 22 і 23 травня.

На думку юристів, таким чином Коломойський хоче підстрахуватися після рішення Печерського суду, яке розірвало договір особистого поручительства екс-власника за кредитами рефінансування, виданих ПриватБанку НБУ на суму 9,2 млрд грн.

"Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поручительства перед НБУ за кредитами рефінансування Приватбанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність його юристів щодо відсутності правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду. І найголовніше – про наявності достатніх правових підстав для обов'язкового скасування рішення Печерського районного суду Києва, оголошеного в суботу (20 квітня – ред.) о пів на десяту вечора, і яким було розірвано договір особистого поручительства Коломойського, в апеляційному порядку", – пояснили в юридичній компанії Asters.

Відзначається також, що неприйняття Печерським районним судом Києва правових аргументів банку, може підтверджувати нехтування правовими висновками Верховного Суду.

"Ці висновки є обов'язковими для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки з заявлених підстав. Подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відповідно Печерський суд був зобов'язаний припинити провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського", – підсумували юристи.