Вірус Ебола все частіше з’являється у новинних стрічках, Америка, Європа б’є на сполох. Цю хворобу вже називають найстрашнішою після СНіДу. Вірус Ебола став причиною кількох широко освітлених серйозних епідемій з часу відкриття вірусу в 1976 році. Вірус був виділений в районі річки Еболи (Заїр), що дало назву вірусу. Рівень летальності захворювання, викликаного вірусом, дуже високий і в деяких спалахах сягав 90%; характеризується тяжким перебігом, високою летальністю, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів з розвитком тяжкого геморагічного синдрому (– Вікіпедія).

За даними ВООЗ, у світі зареєстровано понад 7 тис. інфікованих лихоманкою Еболи, половина з яких вже померли. Ебола пробирається і до Європи. В Іспанії на лихоманку Ебола захворіла медсестра. А згодом ще декількох іспанців госпіталізували через підозру у захворюванні цим вірусом. Після цього прем’єр-міністр Іспанії попросив мешканців Іспанії не панікувати.

Раніше у Білому домі заявляли, що ситуація з вірусом Ебола вийшла за рамки контролю:

«Ситуація стає неконтрольованою. Стає все гірше. Вона поширюється швидше. Сьогодні тисячі людей в Західній Африці заражені. Це число може збільшитись до десятки тисяч», – заявив президент США Барак Обама 17 вересня після відвідин Центру за контролем профілактики хвороб в Атланті, штаті Джорджия. 

Вчені ж радять скоротити в Європі кількість авіа перельотів, щоб знизити ризик поширення вірусу.

Є і приємні факти: французькі та німецькі вчені вилікували медсестру, яка раніше працювала з хворими у межах програми «Лікарі без кордонів».

Проте вірус підбирається все ближче і ближче до домівок. В Америці госпіталізували вже 10 з підозрою на захворювання цим вірусом.

Через таку швидкість поширення небезпечного вірусу країни Європи намагаються уберегтись від захворювання. Так вже незабаром у лондонських аеропортах Гітроу та Ґетвік усіх пасажирів перевірятимуть на симптоми Еболи. А у порті Фалмут, що на південному заході Англії, корабель Argus прийняв на борт медичні вантажі перед відправленням до Сьєрра-Леоне. А Організація Об’єднаних Націй виділить майже $50 млн. на роботу місії, створеної для негайного реагування на ризики, пов’язані з неконтрольованим поширенням у світі вірусу лихоманки Ебола.

А тим часом кількість хворих продовжує рости. Особливо «забобонні» показують пальцем на Америку та звинувачують у новій зброї проти людства, яку вони, себто, не змогли втримати. Дехто фантазує у глобальнішій площині – вони всю відповідальність за існування цього вірусу «спирають» на мультимільярдерів світу. Також не забувають ці експерти і Масонську ложу. Проте кожен, хто тільки чув про цей вірус просто переймається, щоб він не добрався до його домівки та щиро співчуває тим у кого цей вірус вже оселився. Людство спостерігає за життям та, на жаль, процвітанням цього вірусу.  

За інформацією «События»: у Міністерстві охорони здоров’я України запевняють – побоюватися поширення хвороби в Україні не варто. Проте вже підготовили відділення зі спеціальними боксами для госпіталізації носіїв вірусу, які вже є у більшості обласних центрів. На особливому контролі медиків перебувають іноземці із зони ризику – країн Західної Африки. 

Україна віднедавна також долучилася в міжнародні заходи, щоб запобігти проникненню та поширенню вірусу. Світ спостерігає за цим вірусом, який лякає своєю швидкістю та небезпечністю.

 

Автор: Yavkubi