Про що та про кого не любить згадувати мер Києва.

Спорт і «Рибка»

Віталій Кличко народився в сім’ї військовослужбовця, тож перш ніж осісти в Україні в 1984 році, разом із родиною чимало їздив світом. 

У 14-річному віці Кличко почав займатися спортом. Спочатку перевагу надавав кікбоксингу. Згодом перейшов у бокс.

Зробити перші кроки у великому боксі йому допомагав київський кримінальний авторитет Віктор Рибалко на прізвисько «Рибка», повідомляє Корупція. Інфо

Брати Клички спростовують інформацію про причетність Рибалка до їхньої спортивної кар’єри. Однак у пресі були опубліковані їхні спільні фото з Нью-Йорку. 

У 1996 році «Рибка» возив братів до Америки, щоб познайомити з відомим спортивним промоутером Доном Кінгом. 

Контракт із Кінгом вони не підписали, оскільки Рибалко вважав його невигідним. За іншою версією, їм відмовив сам промоутер, який не хотів зв’язуватися з мафією.

За підтримку Клички не лише віддавали «Рибці» частину доходів, а й нібито підпрацьовували рекетирами в його банді. Співпраця закінчилася у 2005 році, коли Рибалку розстріляли в центрі Києва неподалік від квартири Віталія Кличка.

Дружба з Ігорем Бакаєм

Досягнути справжнього успіху у професійному боксі братам Кличкам допоміг колишній голова правління НАК «Нафтогаз України» та екс-голова Державного управління справами Ігор Бакай. Саме він знайшов їм європейського промоутера Клауса Пітера Коля.

У 1997 році боксери підписали угоду з Бакаєм, за якою 50% від доходів вони перераховували Ігорю Михайловичу, а той зобов’язувався забезпечувати їх усім необхідним для спортивного розвитку. Суми обчислювалися десятками мільйонів доларів.

Дружбу з Бакаєм Клички не приховували. У 2002 році брати навіть приїжджали в Рівне, щоб підтримати «свого друга» на парламентських виборах.

Проте вибори Бакай програв, а у 2004-му його звинуватили в корупції та оголосили в розшук. Після цього Клички намагаються не згадувати про свого спонсора, який досі перебуває в міжнародному розшуку і за останніми відомостями переховується в Росії.

У 2005-му через травму Кличко змушений був завершити кар’єру. Проте через три роки він повернувся на ринг і в першому ж поєдинку із Семюелем Пітером повернув чемпіонський пояс.

Політичний ринг

Активно громадською діяльністю Кличко почав займатися з 2003 року. Спільно із братом Володимиром заснував благодійну організацію «Фонд братів Кличків».

Під час Помаранчевої революції боксери підтримували Віктора Ющенка. Ставши президентом, той призначив Віталія Володимировича своїм радником.

У грудні 2005 року Кличко вперше заявив про себе як про політика, ставши лідером блоку «Пора-ПРП». У 2006-му очолив список блоку на парламентських виборах. Перший крок у політиці був невдалий. Блок не пройшов до парламенту.

Після невдалої спроби стати народним депутатом Кличко намагався реалізовувати свої політичні амбіції на рівні столиці. Він двічі балотувався на посаду мера Києва і двічі програвав Леоніду Черновецькому. 

У березні 2006-го Віталій Володимирович посів на виборах мера друге місце, а у 2008-му – третє. Утім, він зумів провести свій блок у Київраду.

Зі столичної ради до Верховної

У квітні 2010 року Кличко очолив партію «УДАР» (Український Демократичний Альянс за Реформи). Тоді ж з’явилася інформація про перемовини Кличка з Партією регіонів щодо їхнього зближення і навіть призначення Віталія Володимировича секретарем чи головою Київської міської адміністрації. Однак Кличко все спростував.

Через два роки вже з новою політичною силою він знову спробував потрапити до Верховної Ради. Цього разу на парламентських виборах його партія набрала майже 14% голосів виборців і отримала 42 мандати народних депутатів.

Під час Революції гідності Віталій Володимирович був активним учасником протестів. У результаті його рейтинг значно зріс. Проте балотуватися у президенти Кличко відмовився і виступив на підтримку Петра Порошенка.

У травні 2014 року його обрали мером Києва. Кличка підтримали понад 57% киян. Посаду він зберіг і на виборах 2015 року.

У січні 2016-го Віталій Кличко очолив Асоціацію міст України. Згідно з чинним на той момент Статутом організації, очолити її міг лише голова місцевого самоврядування з досвідом роботи в органах самоврядування не менше п’яти років, із них – чотири на посаді мера. Кличко цим критеріям не відповідав, тому Статут змінили.

Члени Асоціації виступали проти цього і стверджували, що зміни внесли за негласним наказом із Банкової, щоб встановити контроль за організацією.

Листування та скандальне будівництво

У 2013 році Віталій Кличко потрапив у центр скандалу. Хакери зламали його пошту і виклали в Інтернет фотографії та історію його листування з коханками, політиками та діловими партнерами. Одна з дівчат писала, що чекає від Віталія Володимировича дитину.

На сторінці Кличка у Facebook з’явилося повідомлення: «Покидьки зламали мою пошту. Виправдовуватися не буду, принаймні – я не ГЕЙ! Дайте спокій дитині. Вона ні в чому не винна!». 

Також було посилання на фотоальбом. На фото Кличко позував в обнімку з різними дівчатами модельної зовнішності. Запис швидко зник, а прес-служба УДАРу заявила, що особиста сторінка їхнього лідера стала жертвою хакерської атаки і повідомлення залишили зловмисники.

Рейтинг довіри киян до Віталія Кличка з моменту обрання його мером, впав майже вдвічі. На репутацію сильно вплинули постійні конфлікти на будівельних майданчиках столиці.

Один з найскандальніших – зведення торгово-розважального центру над станцією київського метрополітену «Героїв Дніпра».

Влітку 2016 року ділянку обгородили парканом й загнали будівельну техніку. Місцевим мешканцям повідомляли, що проводяться роботи з укріплення ґрунтів. Проте згодом оприлюднили проект нового ТРЦ «Оазис». 

Через кілька місяців на стелі та платформі станції з’явилися тріщини.Кияни виступили проти будівництва «Оазису». Кличко відреагував і запевнив, що ТРЦ над «Героїв Дніпра» не будують, а виконують планові роботи з укріплення станції.

Однак, будівництво «Оазису» йде повним ходом. У грудні мерія визнала його законним. У вересні 2016 в будівельний скандал потрапив «Київміськбуд». Мешканці Святошинського району запевняли, що столична влада на пустирі обіцяла побудувати дитячий садок. Натомість забудовник почав зводити житловий будинок. 

У «Київміськбуді» стверджували, що мають для цього всі дозвільні документи. Незадоволені жителі разом з представниками цивільного корпусу «Азов» взяли штурмом огороджену територію будівництва та розтрощили паркан. У результаті, охорона під прикриттям поліцейських покинула будмайданчик.

Біографія

Дата народження: 19 липня 1971 року.

Місце народження: селище Біловодське Московського району Киргизької РСР.

Освіта:1995 – Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди.

2011 – Національна академія державного управління при президентові України.

Кар’єра: 1996 – почав професійно займатися спортом. 2005-2008 – тимчасово припиняв кар’єру боксера через травми.

Загалом на професійному ринзі провів 47 боїв, із них здобув 45 перемог.

2003 – спільно із братом Володимиром заснував благодійну організацію «Фонд братів Кличків».2005 – став радником президента Віктора Ющенка.

У березні 2006 року одночасно балотувався до Верховної Ради та Київради на чолі Блоку «Пора-ПРП». Також змагався за посаду мера Києва.

У квітні 2010 – очолив партію УДАР.2012 – народний депутат Верховної Ради VII скликання, голова фракції УДАР. Був у складі Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

25 травня 2014 – обраний мером Києва.25 червня 2014 – наказом президента Петра Порошенка призначений головою Київської міської державної адміністрації.

Восени 2015 – знову переміг на виборах мера Києва.28 серпня 2015 – після об’єднання партій УДАР та Блок Петра Порошенка «Солідарність» обраний головою партії БПП.

23 січня 2016 – обраний головою Асоціації міст України.У травні 2016 – повідомив про своє рішення скласти повноваження голови партії БПП.