з днема незалежності

24 серпня – один з ключових днів падіння тоталітарного комуністичного режиму. Україна, одна з найбільших соціалістичних країн, оголосила про незалежність. Верховна Рада УРСР ухвалила акт, згідно з яким Україна ставала вільною, демократичною державою.

Головним законом країни є Конституція. А головою Верховної Ради, а згодом і президентом – Леонід Кравчук. Парламент постановив 1 грудня 1991 року провести референдум щодо схвалення акта. Тоді, більше 90% населення підтримали незалежність країни.

Цього ж 1991 року 24 серпня відбулася ще одна подія, яка ознаменувала падіння комуністиного режиму. Михайло Горбачов склав з себе повноваження Генерального секретаря ЦК КПРС. Тоді ж він закликав центральний комітет партії саморозпуститись. Михайло Горбачов був останнім генсеком СРСР. Він очолював Союз Радянських Соціалістичних Республік з 1985 року.

Ера ЦК КПРС тривала більше семи десятиліть з 1917 року. Згодом Михайло Горбачов став першим і останнім Президентом СРСР. 25 грудня 1991 року – він склав свої повноваження. Зазначимо, Михайла Горбачова нагородили Нобелевською премією миру за провідну роль у мирному процесі європейського співтовариства.

 

ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ

На Хрещатику відбудеться військовий Марш незалежності

Програма святкування Дня незалежності затверджена мером Києва Віталієм Кличком, який підписав відповідне розпорядження №801 від 14 серпня. Так, святкові заходи розпочнуться 23 серпня, у день Державного Прапора України.

День Державного Прапора

О 9:00 год. на Софійській площі відбудеться церемонія урочистого підняття прапора Президентом України Петром Порошенком, а о 10:00 год. піднімуть прапор України біля будівлі Київської міської ради.Крім того, в парку Вічної Слави буде проходити церемонія поховання останків бійця, який загинув під час проведення антитерористичної операції на сході України, а також будуть перепоховані останки солдата часів Другої світової війни.

О 10:00 год. в Україні буде оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, якою вшанують пам'ять загиблих на Донбасі воїнів.

День незалежності

Святкування Дня незалежності 24 серпня розпочнеться з церемонії покладання квітів до пам'ятників Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні на вул. Інститутській, яке відбудеться о 9:00 год.

Парад у День незалежності

Після цього, о 10:00 год. на Хрещатику відбудеться військовий марш незалежності, в якому візьмуть участь 2,3 тис. військовослужбовців. Нагадаємо, що в цьому році військова техніка не буде використовуватися на параді до Дня Незалежності.

Також, традиційно, у Софії Київській, а також в інших київських храмах, 24 серпня відбуватимуться молитовні заходи.

Концерт на День незалежності

Крім параду на Хрещатику о 13:00 год. відбудеться концерт, в якому братимуть участь творчі колективи художніх навчальних закладів, а о 16:00 год. – святковий гала-концерт. Також заплановано проведення багатьох спортивних заходів.

Святкування Дня незалежності буде проходити не тільки в центрі столиці. Так, на території ВДНГ 24 серпня відбудеться забіг у вишиванках, переможець якого буде нагороджений Кубком незалежності.

 

 

Редакція Корупція.Інфо вітає Вас з Днем незалежності України!